28. Niedziela zwykła

1. Promieniowanie ojcostwa”, pod tym hasłem obchodzimy w Polsce XVIII Dzień Papieski. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży przyznawane przez fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. We wtorek – 16. października przypada 40. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej racji dziś o godzinie 1900 w naszym kościele odbędzie się koncert poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II w wykonaniu uczniów Szkoły im. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tego koncertu.
  3. Księża przyjmują intencje na Msze Święte zbiorowe za zmarłych, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny – 2. listopada o godzinie 800 i 1800 oraz na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytelnie wpisujemy na przygotowanych kartkach i oddajemy księdzu.
  4. W dniu wczorajszym, w naszej katedrze Warszawsko-Praskiej, Ks. Bp Senior Kazimierz Romaniuk promował dwóch naszych ministrantów do posługi Lektorów. Polecamy nowych Lektorów modlitwie parafian.
  5. Od następnej niedzieli młodzież z „Oazy” będzie rozprowadzała znicze. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych.
  6. W następną niedzielę – 21. października rozpocznie się Tydzień Misyjny. Ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na misje.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny. Są do nabycia w sklepiku pod chórem.