Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
Uroczystość Najświętszego Ciała Krwi Chrystusa

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 czerwca 2021 r.
uroczystość
Najświętszego ciała i Krwi Chrystusa

  1. Bardzo dziękujemy tym, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej uroczystości; więc przede wszystkim tym, którzy przygotowali ołtarze: ks. Tomaszowi z grupą małżeństw z nim współpracujących, pozostałym księżom, mężczyznom ze Służby Porządkowej Totus Tuus, wspólnocie młodzieżowej Ruchu Światło-Życie, ale także artystom i pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury. Za współpracę dziękujemy Policji i Straży Miejskiej oraz Spółdzielni Mieszkaniowej. Dziękujemy również współpracownikom parafialnym oraz wszystkim wspólnotom i osobom zaangażowanym w naszą procesję, a także w utrzymywanie piękna kościoła i jego terytorium.
  2. Dziś godzinie 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godziny 17.30, czyli do nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Także, by przyjąć Komunię Świętą zapraszamy o godz. 15.30.
  3. W czasie oktawy Bożego Ciała codziennie po Nabożeństwie czerwcowym o 17.30 będzie procesja ku czci Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
  4. Jutro, 4. czerwca – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 , 1700 (dla dzieci) i 1800. Spowiedź Święta od godziny 1630.
  5. Pojutrze, 5. czerwca z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 800 do 1000. Na różaniec fatimski o 800 zapraszamy przede wszystkim członków wszystkich KŻR – będzie to comiesięczne spotkanie formacyjne tej grupy parafialnej.
  6. Wojownicy Maryi zapraszają na Męski Różaniec w ramach I Sobót Miesiąca. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 7.30, a potem różaniec w intencji naszego miasta odmawiany w drodze ulicą Piłsudskiego do dworca PKP i z powrotem. Więcej szczegółów na ulotkach, które są z tyłu kościoła i na plakatach.
  7. Akcja Katolicka zaprasza na pieszą pielgrzymkę do Choszczówki do domu Czcigodnego Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w sobotę 5. czerwca. Wychodzimy o 9.00 rano spod kościoła. Można też dojechać na samą Eucharystię na godz. 11.00 do Choszczówki na ul. Chlubną 45.
  8. Wspólnoty parafialne zapraszają w czerwcu na różne pielgrzymki i dni skupienia w czerwcu. Szczegóły w naszej gazetce parafialnej i na tablicy ogłoszeń.
  9. W niedzielę 13. czerwca zapraszamy na pierwszy na naszym terenie przykościelnym letni koncert muzyki klasycznej organizowany we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w ramach cyklu „Muzyka przy Kaplicy”. Będzie to możliwość w pięknym otoczeniu obok naszej świątyni wysłuchać muzyki fortepianowej w wykonaniu legionowianina Wojciecha Kruczka. W programie recitalu będą utwory Fryderyka Chopina, Ferenca Liszta, Edwarda Griega, Ludwiga van Beethovena, Stanisława Moniuszki i Ignacego Paderewskiego. Koncert odbędzie się 13. czerwca o godz. 20.00