Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. Zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu w niedzielę do godz. 15.50. Także, by przyjąć Komunię Świętą zapraszamy o godz. 14.30 i 15.30.
 3. Dzieci, które chcą dołączyć do ministrantów, bielanek i scholii zapraszamy z rodzicami we wtorek 1. czerwca po Mszy Świętej wieczornej do domu parafialnego.
 4. W środę 2. czerwca ks. Jarosław będzie przeżywał ze swoimi kolegami z kursu 15 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy do modlitwy za nich na Mszy wieczornej.
 5. W czwartek – 3. czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – odpust naszej parafii. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 7.30, 9.00, 10.15, 11.30 i 18.00. Po Mszy Świętej o godzinie 11.30 pójdziemy z procesją ulicami parafii. Trasa procesji: ul. Piłsudskiego, Wysockiego, Norwida, Ogrodowa i wracamy ul. Piłsudskiego. Prosimy o udekorowanie trasy procesji. O godzinie 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godziny 17.30, czyli do nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
 6. Prosimy parafian o przyniesienie płatków do sypania kwiatów przez bielanki na procesji w Bożego Ciała. Dzieci które przyjęły w tym roku I Komunię Świętą zapraszamy na procesję w strojach komunijnych – będą szły wszystkie razem przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy mężczyzn o zgłoszenie się do aktywnego uczestnictwa w procesji Bożego Ciała. Zapraszamy ich do zgłoszenia się do zakrystii.
 7. W piątek, 4. czerwca – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 , 1700 (dla dzieci) i 1800. Spowiedź Święta od godziny 1630. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 2100. Księża udadzą się także do chorych od godziny 9.00.
 8. W piątek o godzinie 19.00 w sali domu parafialnego – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym czasie.
 9. czerwca z racji I soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 800 do 1000. Na różaniec fatimski o 800 zapraszamy przede wszystkim członków wszystkich KŻR – będzie to comiesięczne spotkanie formacyjne tej grupy parafialnej.
 10. Wojownicy Maryi zapraszają na Męski Różaniec w ramach I Sobót Miesiąca. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 7.30, a potem różaniec w intencji naszego miasta odmawiany w drodze ulicą Piłsudskiego do dworca PKP i z powrotem. Więcej szczegółów na ulotkach, które są z tyłu kościoła i na plakatach.
 11. Akcja Katolicka zaprasza na pieszą pielgrzymkę do Choszczówki do domu Czcigodnego Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w sobotę 5. czerwca. Wychodzimy o 9.00 rano spod kościoła. Można też dojechać na samą Eucharystię na godz. 11.00 do Choszczówki na ul. Chlubną 45.
 12. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza małżeństwa na dzień skupienia w sobotę 12. czerwca do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie. Zgłoszenia należy dokonać do końca maja. Więcej informacji na zaproszeniach na stoliku pod chórem oraz na tablicy ogłoszeń.
 13. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy z czuwaniem nocnym przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Termin – 12-13 czerwca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 14. Zapraszamy także na pielgrzymkę do Lichenia 19 czerwca. Informacje – także na tablicy ogłoszeń.
 15. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich oraz naszej gazetki Verbum.