VIII Niedziela Wielkanocna czyli Zesłanie Ducha Świętego

1. Z racji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, każdy wierzący może uzyskać odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu:

– należy w kościele pobożnie uczestniczyć w modlitwie słowami hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”;

– trzeba być w stanie łaski uświęcającej;

– przystąpić do Komunii Świętej;

– nie mieć przywiązania do żadnego grzechu;

– pomodlić się w tych intencjach, w których modli się Ojciec Święty;

1. Za tydzień kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
  2. Dziś, tylko do godz. 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Także, by przyjąć Komunię Świętą zapraszamy o godz. 14.30. Nie będzie Komunii o 15.30, gdyż o 15.00 w kościele będzie spotkanie dla dzieci, które chcą dołączyć do ministrantów, bielanek i scholii.
  3. Dziś wieczorem – o 19.00 będzie spotkanie grupy służby porządkowej Totus Tuus. Zapraszamy wszystkich mężczyzn to spotkanie przygotowujące nas do procesji Bożego Ciała.
  4. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 7.00, 7.30 i 18.00.
  5. W sobotę, 29. maja – Uroczystość I Komunii Świętej będą przeżywały dzieci z kl. 3 E i F ze SP 7. Ogarniajmy naszą modlitwą te dzieci i ich rodziny.
  6. W czwartek – maja święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800. W czwartek wieczorem z powodu spowiedzi dzieci I Komunijnych kancelaria będzie nieczynna.
  7. Na procesję w Boże Ciało, która będzie 3. czerwca po Mszy Świętej o godz. 11.30 prosimy parafian o przyniesienie płatków do sypania kwiatów przez bielanki.
  8. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza małżeństwa na dzień skupienia w sobotę 12. czerwca do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie. Zgłoszenia należy dokonać do końca maja. Więcej informacji na zaproszeniach na stoliku pod chórem oraz na tablicy ogłoszeń.
  9. Akcja Katolicka zaprasza na pieszą pielgrzymkę do Choszczówki do domu Czcigodnego Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 5. czerwca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  10. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy z czuwaniem nocnym przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Termin – 12-13 czerwca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  11. Zachęcamy do lektury czasopism oraz naszej gazetki Verbum.