27. Niedziela zwykła

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 1245 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
  2. Dziś o godzinie 1700 w sali domu parafialnego rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  3. Jutro spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii Świętej w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w kościele o godzinie 1900.
  4. W czwartek – 11. października zapraszamy na spotkanie formacyjne młodzież, która w tym roku kontynuuje przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w sali domu parafialnego o godzinie 1900.
  5. Promieniowanie ojcostwa”, pod takim hasłem w następną niedzielę obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski. Po Mszach Świętych będzie prowadzona zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży przyznawane przez fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Świętego Jana Pawła II.
  6. Ofiary złożone na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na utrzymanie Domu Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.
  7. Zapraszamy na koncert i program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Legionowie z okazji 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II i Dnia Papieskiego. Koncert odbędzie się w niedzielę-14. października, po Mszy Świętej wieczornej, ok. godziny 1900.
  8. Z racji Dnia Edukacji Narodowej w środę – 10. października o godzinie 1800 w kościele Świętego Jana Kantego w Legionowie będzie odprawiona Msza Święta w intencji Legionowskiej Oświaty oraz Kadry Centrum Szkolenia Policji.
  9. Księża przyjmują intencje na Msze Święte zbiorowe za zmarłych, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny – 2. listopada o godzinie 800 i 1800 oraz na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytelnie wpisujemy na przygotowanych kartkach i oddajemy księdzu.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny. Są do nabycia w sklepiku pod chórem.