Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA WIELKANOCNA OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 kwietnia 2024 r.

 1. Dziękujemy za wpłaty na zakup organów. Kolejną rodzinę ofiarodawców zapraszamy na chór po odbiór srebrnej cegiełki od pana organisty.
 2. Na kiermasz wartościowych książek, prowadzony przez Koło Przyjaciół Radia Maryja z parafii św. Jana Kantego, zapraszamy dziś po każdej Mszy św. Będą wśród nich tytuły odpowiednie dla dzieci, np. jako prezent z okazji Komunii Świętej czy Dnia Dziecka.
 3. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 A, B, C i D przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się dziś o godz. 15.00. Prosimy rodziców i rodziny dzieci komunijnych o spowiedź przed ich uroczystością w najbliższe niedziele i dni powszednie. Nie zostawiajcie tego na ostatnia chwilę.
 4. Dziś po Mszy Św. wieczornej Otwarte Spotkania Synodalne w sali domu parafialnego. Szczególnie zapraszamy takie osoby, które mają potrzebę wypowiedzenia swoich pytań, opinii, wątpliwości, pomysłów itp. oraz chcą być wysłuchani.
 5. Można jeszcze dołączyć do cyklu spotkań „Alpha”. Jest to seria spotkań wyjaśniających podstawy wiary w bardzo ciekawej formule – przeznaczona jest właściwie dla wszystkich ale szczególnie dla tych, którzy przeżywają wątpliwości albo po prostu potrzebują ożywienia wiary. Chcących przeżyć coś nowego i ciekawego w duchowym wymiarze, zapraszamy jutro, w poniedziałek  22. kwietnia na godzinę 19:00 do Domu parafialnego.
 6. Od środy codziennie o 17.30 zapraszamy na Nabożeństwa majowe.
 7. 2. maja – pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 8. 3 maja w Urocz. NMP Królowej Polski Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, 10.15 i 18.00. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Na spowiedź od godziny 1630 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do rocznicy I Komunii Świętej. Po Eucharystii o godzinie 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 2100. Księża udadzą się do chorych od godziny 11.00. Przez godzinę po wieczornej Eucharystii ks. Tomasz będzie dyżurował, by chętni mogli spokojnie wyspowiadać się i porozmawiać w konfesjonale O godzinie 19.00 w sali domu parafialnego – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym czasie. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 9. 4 maja, z racji I soboty zapraszamy na różaniec fatimski od godziny 800. O tej samej godzinie Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na różaniec odmawiany na ulicach naszego miasta.
 10. W przyszła niedzielę – 5 maja – I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.45 – procesja eucharystyczna. Zapraszamy ministrantów, bielanki i asystę kościelną.
 11. 11. maja organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i domu rodzinnego św. siostry Faustyny. Zapisy u ks. Tomka
 12. 16 i 17. maja nasz dekanat odwiedzą relikwie błogosławionej rodziny Ulmów. Uroczystości odbędą się w par. MB Fatimskiej. Szczegóły na plakatach i na ulotkach znajdujących się na stoliku z gazetami.
 13. Znów są przerwy w adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Szczególnie w codziennie w godzinach rannych oraz w soboty. Musimy wrócić do zapisywania się na dyżury.
 14. Ks. Biskup z dniem 30. Maja rozwiązuje dotychczasową Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną. Za miesiąc dokonamy nowego wyboru przedstawicieli świeckich do tych rad. Bardzo prosimy grupy parafialne i poszczególnych parafian o zgłaszanie do 26. Maja do proboszcza kandydatów, spośród których wybierzemy po 6 Waszych reprezentantów do obydwu tych instytucji doradczych naszej wspólnoty. Chętnych zapraszamy także do wzięcia z zakrystii i przeczytania nowych statutów rad parafialnych.
 15. Zachęcamy do kupowania gazet katolickich w naszym sklepiku pod chórem