Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 maja 2024 r.

 1. Drodzy Parafianie! Bardzo dobra wiadomość: W tym tygodniu zakupimy już organy! Udało się znaleźć porządne, polecane przez fachowców, koncertowe, które z połączeniami mają 40 głosów. Oczywiście sprowadzenie ich z Holandii i montaż potrwa długo – około roku. Jednakże już w tym tygodniu musimy zapłacić pokaźną zaliczkę. Dziękujemy za wiele wpłat na konto bankowe oraz ofiary na tacę w ostatnim czasie. Kolejne rodziny zapraszamy na chór, by zobaczyć miejsce gdzie one będą stały oraz odebrać cegiełki. Jeśli ktoś może w najbliższym czasie ofiarować pieniądze na ten cel,   bylibyśmy bardzo wdzięczni. Tak jak ogłaszaliśmy – taca za tydzień będzie  miała właśnie takie przeznaczenie. Oczywiście prosimy też o modlitwę o dobre i bezpieczne ich przetransportowanie. Bóg zapłać!
 2. Nabożeństwa majowe są codziennie o 17.30. Zapraszamy.
 3. Jutro jest ostatnia okazja, by dołączyć do cyklu spotkań „Alpha”. Jest to seria spotkań wyjaśniających podstawy wiary w bardzo ciekawej formule – przeznaczona jest właściwie dla wszystkich ale szczególnie dla tych, którzy przeżywają wątpliwości albo po prostu potrzebują ożywienia wiary. Chcących przeżyć coś nowego i ciekawego w duchowym wymiarze, zapraszamy jutro, w poniedziałek  6. maja na godzinę 19:00 do domu parafialnego.
 4. 8 maja w Uroczystość św. Stanisława, Głównego Patrona Polski Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
 5. W piątek 10. maja o godz. 16.30 będzie próba dzieci z kl. 4 A, B, C i D przygotowujących się do Rocznicy I Komunii Świętej. Prosimy rodziców i rodziny tych dzieci o spowiedź przed ich uroczystością dziś i w najbliższe dni powszednie. Nie zostawiajcie tego na ostatnia chwilę.
 6. W następną niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w najbliższy piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
 7. Grupa Anonimowych Alkoholików zaprasza za tydzień o godz. 10.00 do domu parafialnego na otwarty Mityng AA, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca. Jest to spotkanie dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się jakie są cele i sposoby działania grupy AA.
 8. Za tydzień, w niedzielę – Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych, a po niej – modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie chorych.
 9. Ks. Biskup z dniem 30. Maja rozwiązuje dotychczasową Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną. Za miesiąc dokonamy nowego wyboru przedstawicieli świeckich do tych rad. Bardzo prosimy grupy parafialne i poszczególnych parafian o zgłaszanie do 26. Maja do proboszcza kandydatów, spośród których wybierzemy po 6 Waszych reprezentantów do obydwu tych instytucji doradczych naszej wspólnoty. Chętnych zapraszamy także do wzięcia z zakrystii i przeczytania nowych statutów rad parafialnych.
 10. Ostatnie w tej kadencji spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii odbędzie się w niedzielę 12. maja o godz. 16.45. Zapraszamy odpowiedzialnych za wspólnoty parafialne.
 11. Poszczególne rodziny lub grupy parafialne, które chcą w tym roku przy pomocy księży przygotować ołtarze na Boże Ciało niech się zgłoszą się do księdza proboszcza.
 12. 16 i 17. maja nasz dekanat odwiedzą relikwie błogosławionej rodziny Ulmów. Uroczystości odbędą się w par. MB Fatimskiej. Szczegóły na plakatach i na ulotkach znajdujących się na stoliku z gazetami.
 13. Są przerwy w adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Szczególnie w dni powszednie w godzinach rannych oraz w soboty. Zapraszamy do zapisywania się na dyżury.
 14. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na pielgrzymkę oraz nocne czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd 8. czerwca o godz. 8:00, powrót 9 o tej samej porze.
 15. Zachęcamy do kupowania gazet katolickich w naszym sklepiku pod chórem.