Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 maja 2024 r.

 1. Sprowadziliśmy już z Holandii pierwszą partię piszczałek organów, które kupujemy dla naszego kościoła. Chętnych zapraszamy do podejścia po Eucharystii do ks. proboszcza i obejrzenia organów razem z nim w domu parafialnym. Dziękujemy za wpłaty na konto bankowe, blikiem na telefon, czy dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na ten cel. Dzięki temu zebraliśmy już 20 procent kosztów pierwszej raty za ten instrument.
 2. Dzisiejsza Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych, a po niej będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie chorych.
 3. Ostatnie w tej kadencji spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii odbędzie się w dziś o godz. 16.45. Zapraszamy odpowiedzialnych za wspólnoty parafialne.
 4. Bardzo prosimy grupy parafialne i poszczególnych parafian o zgłaszanie do proboszcza do 26. maja kandydatów, spośród których wybierzemy po 6 Waszych reprezentantów do parafialnych rad – Duszpasterskiej i Ekonomicznej.
 5. Poszczególne rodziny lub grupy parafialne, które chcą w tym roku przy pomocy księży przygotować ołtarze na Boże Ciało niech się zgłoszą się do księdza proboszcza.
 6. W miesiącach letnich, każdego 13 dnia miesiąca chodzimy w procesji różańcowej po mieście, modląc się o pokój i wiarę. Zapraszamy więc już jutro 13. Maja, w dzień Matki Bożej Fatimskiej na Mszę Świętą o 18.00,  po której wyjdziemy na nasze osiedle, by odmawiać różaniec.
 7. Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na spotkanie 14. maja po Mszy Świętej wieczornej.
 8. W piątek 16. maja o godz. 16.30 będzie próba dzieci z kl. 4 E i F oraz z SP 1 i SP JP II przygotowujących się do Rocznicy I Komunii Świętej. Prosimy rodziny tych dzieci o spowiedź przed ich uroczystością dziś i w najbliższe dni powszednie. Nie zostawiajcie tego na ostatnia chwilę.
 9. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza na Mszę św. w języku łacińskim w piątek, 19. maja o godz. 18.00 oraz na modlitwę Liturgią Godzin bezpośrednio po Mszy Św.
 10. 16 i 17. maja nasz dekanat odwiedzą relikwie błogosławionej rodziny Ulmów. Uroczystości odbędą się w par. MB Fatimskiej. Szczegóły na plakatach i na ulotkach na stoliku z gazetami.
 11. W sobotę, 18. maja – Uroczystość I Komunii Świętej będą przeżywały dzieci z 3 kl.  A, B, C i D SP7. W piątek wieczorem 17. Maja będzie spowiedź tych dzieci od godz. 18.45. Ogarniajmy całe ich rodziny naszą modlitwą.
 12. Nabożeństwa majowe są codziennie o 17.30. Zapraszamy.
 13. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, a w następną niedzielę będziemy przeżywać jej zwieńczenie. W sobotę 18. maja Mszę Św. wieczorna będzie trochę dłuższa, gdyż będzie celebracją z Wigilii tej uroczystości. Po Mszy Św. zapraszamy na modlitewne czuwanie do godz. 21.30. Po Eucharystii – Droga Światła w parku Jana Pawła II, około 20:00 Nieszpory, po 20:20 prowadzona Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 21:00 uwielbienie.
 14. Zapraszamy na film „Fatima” w kinie Helios 22. maja o 19:15.
 15. Z okazji corocznego świętą patrona Miasta Legionowo bł. Stefana kard. Wyszyńskiego w sobotę 25 maja zapraszamy na dekanalną, legionowską pieszą pielgrzymkę do domu naszego Patrona w Choszczówce. Pielgrzymka zaczyna się przy naszym kościele Trasa długości 6 km. będzie wiodła m.in. obok budowanego w Jabłonnie sanktuarium Prymasa Tysiąclecia. Na miejscu, w Choszczówce będzie Eucharystia oraz zwiedzanie domu naszego Patrona. Powrót – autobusem 731.
 16. W niedzielę 26. maja po mszy na 11.30  w kościele będzie spotkanie dla dzieci, które chcą dołączyć do ministrantów, bielanek i scholi. Zapraszamy do kościoła dzieci z rodzicami.
 17. Są przerwy w adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Szczególnie w dni powszednie w godzinach rannych oraz w soboty. Zapraszamy do zapisywania się na dyżury.
 18. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na pielgrzymkę oraz nocne czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd 8. czerwca o godz. 8:00, powrót 9. czerwca o tej samej porze.

19. 15 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do Włocławka. W programie zwiedzanie miejsca męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego Popiełuszko, Bazyliki Katedralnej i kaplicy święceń kardynała Wyszyńskiego, najstarszego Wyższego Seminarium Duchownego w Polsce oraz Msza św. w XIV – wiecznym kościele św. Witalisa na co dzień wyłączonego z użytku dla wiernych. Zapisy u Ks. Tomka.

Informacja o dniu otwartym w szkole salezjańskiej

Salezjańska Szkoła Podstawowa w Legionowie organizuje dodatkowy dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę 18 maja od godz. 10.00
do 13.00
. Będzie to okazja dla rodziców i dzieci, aby zobaczyć tę katolicką szkołę od środka oraz spotkać się z salezjanami, nauczycielami i uczniami. Więcej informacji na stronie: salezy.pl

Nasze przyszłe organy z Holandii