Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne Niedziela Zesłania Ducha Świętego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 maja 2024 r.

 1. Dziękujemy ofiarodawcom, rodzicom dzieci I Komunijnych i pracującym w parafii za piękne kwiaty i porządek w kościele i wokół niego.
 2. W Białym Tygodniu na Eucharystii o 18:00 pierwsze ławki zwalniamy dla dzieci komunijnych.
 3. Sprowadziliśmy już drugą partię piszczałek organów z Holandii i opłaciliśmy drugą ratę kosztów związanych ze sprowadzeniem tego instrumentu. Chętnych zapraszamy do podejścia po Eucharystii do ks. proboszcza i obejrzenia organów razem z nim w domu parafialnym. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na ten cel. Szczegóły – w gazetce parafialnej.
 4. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 5. Z racji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego każdy wierzący może dziś uzyskać odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu: w kościele pobożnie uczestniczyć w modlitwie słowami hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”; w stanie łaski uświęcającej przystąpić do Komunii Świętej i nie mieć przywiązania do żadnego grzechu;
 6. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800. A w czwartek – święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800.
 7. Bardzo prosimy poszczególnych parafian i grupy parafialne o zgłaszanie do proboszcza do 26 maja kandydatów, spośród których wybierzemy po 6 Waszych reprezentantów do parafialnych rad – Duszpasterskiej i Ekonomicznej.
 8. Nabożeństwa majowe są codziennie o 17.30. Zapraszamy.
 9. Zapraszamy na film „Fatima” w kinie Helios 22. maja o 19:15.
 10. W sobotę, 25. maja – Uroczystość I Komunii Świętej będą przeżywały dzieci ze SP1 oraz z kl. E ze SP7. W piątek wieczorem 24. Maja będzie spowiedź tych dzieci od godz. 18.45. Rodziców i rodziny prosimy o spowiedź w ciągu tygodnia. Ogarniajmy całe ich wszystkich naszą modlitwą.
 11. Z okazji corocznego świętą patrona Miasta Legionowo bł. Stefana kard. Wyszyńskiego w sobotę 25 maja Akcja Katolicka zaprasza na legionowską pieszą pielgrzymkę do domu naszego Patrona w Choszczówce. Pielgrzymka zaczyna się przy naszym kościele o godz. 9:00, Eucharystia w kaplicy domu Prymasa Tysiąclecia o godz. 11:00.
 12. Za tydzień – w niedzielę 26. maja po mszy na 11.30  w kościele będzie spotkanie dla dzieci, które chcą dołączyć do ministrantów, bielanek i scholi. Zapraszamy do domu parafialnego dzieci z rodzicami.
 13. Prosimy o przynoszenie kwiatów dla bielanek do sypania na uroczystość Bożego Ciała.
 14. Chętne  dziewczynki  zapraszamy na próbę sypania kwiatów w procesji –  już od klasy 1. Będzie ona we wtorek 21. maja o godz. 19.00. Dla każdej są alby i koszyczki.
 15. Tylko do przyszłej niedzieli trwa okres Komunii Świętej wielkanocnej.
 16. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na pielgrzymkę oraz nocne czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd 8. czerwca o godz. 8:00, powrót 9. czerwca o tej samej porze.
 17. 15 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do Włocławka. W programie zwiedzanie miejsca męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego Popiełuszko, Bazyliki Katedralnej i kaplicy święceń kardynała Wyszyńskiego, najstarszego Wyższego Seminarium Duchownego w Polsce oraz Msza św. w XIV – wiecznym kościele św. Witalisa na co dzień wyłączonego z użytku dla wiernych. Zapisy u Ks. Tomka.
 18. —————————————————————————————————————

Drodzy Parafianie!
Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż zbiórka na organy piszczałkowe w naszej
parafii przebiega coraz lepiej i sprawniej! Zarówno ofiary na tacę, wpłaty na konto czy
wpłaty indywidualne w kancelarii przybliżają nas do tego, aby już niebawem nowy
instrument rozbrzmiał w murach naszej świątyni. W imieniu wszystkich pracujących w
parafii i inicjatorów budowy organów – serdeczne „Bóg zapłać!”.
Parafian, którzy przeznaczają znaczne kwoty na wsparcie inicjatywy organowej
wyróżniamy cegiełkami imiennymi: srebrną, złotą i platynową. Nową inicjatywą jest także
możliwość ufundowania całego głosu organowego, czyli sekcji piszczałek, imitujących
instrument (np. trąbka lub flet), bądź tworzących charakterystyczną barwę organową (np.
pryncypał). Nasz instrument będzie mieścił w sobie około 2000. piszczałek rozdzielonych
między 35. głosów. Dziękujemy pierwszej rodzinie, która w tym tygodniu ufundowała jeden
głos, dokonując wpłaty o wartości 10.000 zł. Ufundowany głos to Subbas 16!. Jest to
podstawowy głos organowy, grany klawiaturą pedałową (nożną). Subbas 16! posiada
największe drewniane piszczałki w całych organach pod względem wysokości i szerokości.
Dźwięk basowy, który się z nich wydobywa wypełnia całe wnętrze ciepłą barwą oraz
stanowi podstawę każdego zagranego akordu. Z całego serca dziękujemy fundatorom tego,
jednego z trzydziestu pięciu głosów, którzy będą mieli swoją oddzielną tablicę pamiątkową
przy sekcji Subbas 16! w organach. Zachęcamy do ufundowania pozostałych 34. głosów.
Dotychczas indywidualnymi wpłatami wsparło nas 80. parafian! Po srebrne cegiełki
zapraszamy kolejnych osiem rodzin. Po złote cegiełki zapraszamy na chór trzy rodziny.
Zapraszamy także tę rodzinę, która ufundowała głos Subbas 16! po odbiór certyfikatu
fundatora głosu organowego.
Za Waszą hojność drodzy parafianie – serdeczne „Bóg zapłać!”.
Z serdecznym pozdrowieniem
mgr Patryk Karbownik
Organista parafii NCiK Chrystusa w Legionowie