Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 maja 2024 r.

 1. Tylko do dziś trwa okres Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. Dziś oaza młodzieżowa rozprowadza soki i miody. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
 3. I znów jak tydzień temu w Białym Tygodniu na Eucharystii o 18:00 zwalniamy dla dzieci i ich rodziców miejsca we wszystkich ławkach w centrum kościoła.
 4. Dziś po mszy na godz. 11.30 w domu parafialnym będzie spotkanie dla dzieci, które chcą dołączyć do ministrantów, bielanek i scholi. Zapraszamy do kościoła dzieci z rodzicami.
 5. Prosimy o przyniesienie płatków do sypania kwiatów przez bielanki na procesji w Bożego Ciała.Próba dla dzieci, które w Boże Ciało będą sypały kwiatki będzie w poniedziałek o godz. 19.00. Wszystkie dzieci które przyjęły w tym roku I Komunię Świętą, także te z Komunii z poprzedniej soboty zapraszamy na procesję w strojach komunijnych – będą szły razem w procesji.
 6. Czwartek, 30 maja to Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – odpust naszej parafii. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 7.30, 9.00, 10.15, 11.30 i 18.00. Po Mszy Świętej o 11:30 pójdziemy w procesji ulicami parafii. Trasa przemarszu: ul. Piłsudskiego, kr. Jadwigi, Kazimierza Wielkiego, Sowińskiego i znów Piłsudskiego. Prosimy o udekorowanie trasy procesji. Prosimy także o ofiary do puszki w kościele na kwiaty do dekoracji na Boże Ciało.
 7. Ołtarze na Boże Ciało przygotowują poszczególne grupy parafialne: I – przy SP 7 przygotowuje grupa Totus Tuus; drugi, na górce przy osiedlu Hubala – Domowy Kościół i Wojownicy Maryi; trzeci, przy przychodni „Zdrowie” – Franciszkański Zakon Świeckich, a czwarty, przy sklepie Carrefour – KŻR, Wspólnota Krwi Chrystusa i Akcja Katolicka. Prosimy mieszkańców okolicznych budynków o wsparcie grup przygotowujących ołtarze pożyczeniem kwiatów, stołów, wazonów, dywanów itp. Natomiast wszystkich prosimy o ofiary do puszki w kościele na kwiaty do dekoracji na Boże Ciało.
 8. 1 czerwca, z racji I soboty zapraszamy na różaniec fatimski od godziny 800. O tej samej godzinie Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na różaniec odmawiany na ulicach naszego miasta.
 9. 2 czerwca – I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.45 – procesja eucharystyczna. Zapraszamy ministrantów, bielanki i asystę kościelną.
 10. Nabożeństwa majowe są codziennie o 17.30. Zapraszamy.
 11. Do tej pory zgłoszono tylko po 4 kandydatów do nowych rad parafialnych. Szkoda, żeby najważniejsze grupy parafialne nie miały swoich przedstawicieli w gronie tych doradczych instytucji naszej wspólnoty. Dlatego jeszcze do 2 czerwca przedłużamy możliwość zgłoszenia kandydatów do naszych wyborów. Zgłaszać ich mogą zarówno indywidualne, jak i całe grupy parafialne.
 12. Sprowadziliśmy już ostatnią partię piszczałek organów z Holandii i od czerwca ruszamy z przygotowaniem chóru dla naszego instrumentu. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zobaczyć jego kontuar. Dziękujemy kilkunastu parafianom, którzy na nasze nagłe wezwanie pomogli w rozładowaniu tych transportów. W czasie parafialnego odpustu przekażemy specjalny list do wspólnoty z szerszą informacją o organach i pracach związanych z ich zainstalowaniem. Taca tego dnia odpustowego też będzie przeznaczona na ten cel. Sponsorów zapraszamy na chór po odebranie cegiełek.
 13. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na pielgrzymkę oraz nocne czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd 8. czerwca o godz. 8:00, powrót 9. czerwca o tej samej porze.
 14. 15 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do Włocławka. Program jest niezwykle bogaty. Zapisy u Ks. Tomka.