Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 kwietnia 2024 r.

1. Dziękujemy za hojne ofiary na tacę z zeszłego tygodnia na organy piszczałkowe. Chcielibyśmy wyróżniać osoby, które przeznaczyły już większe dary na ten cel „cegiełkami imiennymi”. Szczegóły w gazetce parafialnej. Jedna z wpłat z zeszłego tygodnia o wartości 2000 zł to zakup złotej cegiełki. Z całego serca dziękujemy darczyńcy, który pragnie pozostać anonimowy. Zapraszamy go więc na chór do pana organisty.
  2. Zapraszamy Parafian do wsparcia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które  po Mszach Świętych rozprowadza znaczki TPD, dla pozyskania funduszy na wyjazd rehabilitacyjno – wypoczynkowy podopiecznych nad morze.
  3. Dziś zapraszamy rodziców młodzieży, która miałaby pojechać na oazę w te wakacje na spotkanie informacyjne o tym czym są wakacyjne rekolekcje oazowe, co dzieje się na takim wyjeździe, jakie są warunki mieszkaniowe, pod jaką opieką znajduje się młodzież itp. Zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 11:30.
  4. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 E oraz ze SP 1 przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się dziś o godz. 15.00. Za tydzień podobne spotkanie będzie dla rodziców klasy A, B, C i D.
  5. W naszym Domu parafialnym rozpoczął się cykl spotkań „Alpha”. Można jeszcze dołączyć. „Alpha” jest serią spotkań wyjaśniających podstawy wiary w bardzo ciekawej formule – przeznaczona jest właściwie dla wszystkich ale szczególnie dla tych, którzy przeżywają wątpliwości albo po prostu potrzebują ożywienia wiary. Każde spotkanie składa się z trzech części: wspólnej kolacji, wykładu i dyskusji. Wszystkich chcących przeżyć coś nowego i ciekawego w duchowym wymiarze, zapraszamy w poniedziałek  22. kwietnia na godzinę 19:00 do Domu parafialnego.
  6. We wtorek – 23. kwietnia będzie Uroczystość Świętego Wojciecha – głównego patrona Polski. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800.
  7. 27. kwietnia jest organizowana pielgrzymka różańcowa do Nowego Dworu Mazowieckiego. Zapisy u Ks. Tomka.
  8. 27. kwietnia organizowana jest też pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
  9. Na kiermasz wartościowych książek, prowadzony przez Koło Przyjaciół Radia Maryja z parafii św. Jana Kantego, zapraszamy w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. Będą wśród nich tytuły odpowiednie dla dzieci, np. jako prezent z okazji Komunii Świętej czy Dnia Dziecka.
  10. Za tydzień kolejne Otwarte Spotkania Synodalne w sali domu parafialnego. Każdy może czuć się zaproszony. Szczególnie zapraszamy takie osoby, które mają potrzebę wypowiedzenia swoich pytań, opinii, wątpliwości, pomysłów itp. oraz chcą być wysłuchani. Zapraszamy w niedzielę 28. kwietnia po Mszy Św. Wieczornej.
  11. Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnych koloniach dla dzieci od czwartej klasy szkoły podstawowej i starszych oraz dla młodzieży. Wyjazd planowany jest od 14 do 22 sierpnia. Więcej informacji oraz zapisy wraz z zaliczką w wysokości 500 zł u ks. Michała.
  12. Przypominamy o tym, że każdy katolik zobowiązany jest w Okresie Wielkanocnym, (azatem do Zesłania Ducha Św., czyli do 19 maja) przyjąć przynajmniej raz Komunię Św. (oczywiście będąc w stanie łaski uświęcającej).

Drodzy parafianie!

Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż zbiórka na organy piszczałkowe w naszej parafii ruszyła  z wielkim hukiem! Zarówno ofiary na tacę, wpłaty na konto czy wpłaty indywidualne w kancelarii są świadectwem nie tylko waszej przynależności do parafii, lecz także tożsamości z nią. W imieniu swoim oraz księży pracujących w parafii – serdeczne „Bóg zapłać!”

W związku z tym chcielibyśmy wyróżniać osoby, które przeznaczyły już większe ofiary na ten cel „cegiełkami imiennymi”. Srebrna cegiełka o wartości 1000 zł, złota – 2000 zł oraz platynowa cegiełka o wartości 5000 zł. Oczywiście, nie musi być to jednorazowa wpłata. Jeśli ktoś wspiera budowę organów co miesiąc ofiarą po 100 zł, to po dziesięciu miesiącach otrzyma srebrną cegiełkę. Każda ofiara jest bowiem odnotowana. W przypadku składania w kopercie ofiary na tacę, ważne jest, żeby na takiej kopercie znajdowały się dane darczyńcy.

Nie chcemy także bez woli parafian ujawniać nazwisk ofiarodawców, jednakże zapraszamy tych, którzy mają otrzymać cegiełkę, o przyjście na chór. Będzie mi niezmiernie miło uścisnąć dłoń osoby wspierającej nasze dzieło, pokazać, gdzie będzie znajdował się instrument oraz porozmawiać o budowie organów. Wszystkie sugestie i propozycje również ze strony ofiarodawców będą brane pod uwagę.

W tym tygodniu indywidualnymi wpłatami wsparło nas 24. parafian! Jedna z wpłat o wartości 2000 zł to zakup złotej cegiełki. Z całego serca dziękujemy darczyńcy, który pragnie pozostać anonimowy. Zapraszamy więc na chór.

Za Waszą hojność Drodzy Parafianie – serdeczne „Bóg zapłać!”

Z serdecznym pozdrowieniem

mgr Patryk Karbownik