Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Tegoroczną Wielkanoc będziemy przeżywać w warunkach wyjątkowych, wynikających z ogłoszonego przez władze państwowe stanu epidemii.
    Na ten szczególny okres Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ogłosiła wytyczne dotyczące celebracji liturgii Triduum Paschalnego w krajach objętych epidemią.
    Na ich podstawie biskup ordynariusz rozporządził, by liczba uczestników zgromadzeń liturgicznych była ograniczona do aktualnych wskazań organów państwowych i służb sanitarnych. Maksymalnie może być pięć osób.
  2. W oparciu o rozporządzenie biskupa Liturgia Niedzieli Palmowej, Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego będzie odprawiana bez udziału wiernych.
    Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 1800;
    Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 1800;
    Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 1800;
    W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godzinie 600,
    w tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 730;
  3. Post ścisły obowiązuje w Wielki Piątek i Wielką Sobotę do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
  4. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Przed jedzeniem należy pomodlić się modlitwą umieszczoną na stronie internetowej diecezji, albo odmówić modlitwę przed jedzeniem.
  5. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę będzie możliwa indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 800 – 1600.
    Muszą być zachowane wskazania organów państwowych i służb sanitarnych. Jednocześnie w kościele może być pięć osób. Koniecznie musi być zachowana odległość 2m między osobami.
  6. Na indywidualna prośbę będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty w zakrystii.
  7. W dniach, kiedy wierni będą musieli pozostać w domach, bicie w dzwony podczas hymnu „Chwała na wysokości” w Mszy Wieczerzy Pańskiej, Wigilii Paschalnej i Mszy Świętej rezurekcyjnej nabiera szczególnego znaczenia.
  8. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna;