Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XIV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 lipca 2024 r.

 1. Dziś – I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.45 – procesja eucharystyczna. Zapraszamy ministrantów, bielanki i asystę kościelną.
 2. Dziś w ramach cyklu “Muzyka przy kaplicy” występować będą Agnieszka Banach – sopran i Michał Jung – fortepian. W ramach koncertu „Mistrzowie muzyki sakralnej” zabrzmią dzieła najwybitniejszych twórców muzyki sakralnej: Bacha, Mozarta, Francka, Pucciniego, Pergolesiego  i innych.. Wśród wykonywanych utworów znajdą się między innymi Panis Angelicus Francka, Salve Regina Pucciniego, czy Laudamus te Mozarta.
 3. Natomiast 14 lipca w koncercie „Anielskie lato w Legionowie” pod kierownictwem Angeli Gerłowskiej wystąpi Pracownia Śpiewu Estradowego „Angel`s Voice” z MOK Legionowo.
 4. W sobotę, 13 lipca zapraszamy na Mszę Świętą o 18.00 i na różaniec fatimski z procesją, która przejdzie ulicami naszej parafii.
 5. W przyszłą niedzielę, jak co miesiąc ofiary przeznaczone będą na zapłatę za przygotowanie kościoła dla naszych organów.Mamy jeszcze sporo opłat nieuiszczonych, jednakże dzięki ofiarności parafian nie mamy poczucia niepokoju co do spłaty tych rachunków.  Jak widać – prezbiterium zostało już pięknie odnowione. Do końca lipca mamy  nadzieję już zakończyć przygotowanie i malowanie całego kościoła wraz z chórem. A w sierpniu zaczniemy składanie samych organów.
 6. Grupa Anonimowych Alkoholików zaprasza za tydzień o godz. 10.00 do domu parafialnego na otwarty Mityng AA, jak w każdą II niedzielę miesiąca. Jest to spotkanie dla zaciekawionych i chcących dowiedzieć się, jakie są sposoby działania grupy AA.
 7. Przez cały miesiąc lipiec po wieczornej Eucharystii modlimy się litanią do Krwi Chrystusa. W zakrystii można odebrać modlitewniki, które pomogą skorzystać z łask związanych ze czcią dla Krwi Chrystusa.
 8. W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna tylko wieczorami od 17.00 do 17.45, a w soboty tylko rano – od 8.30 do 9.30. Z intencjami zapraszamy parafian do zakrystii po każdej Mszy Świętej.
 9. Wszystkim, udającym się na urlop, czy wakacje życzymy udanego odpoczynku duchowego i fizycznego oraz bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o uczestniczeniu w niedziele we Mszy Świętej.
 10. Przypominamy, że nawet w gorące dni obecność na Mszy Świętej w kościele zobowiązuje nas do godnego ubioru. W świątyniach wschodniego obrzędu, ale także i w katolickich we Francji, czy Włoszech nie wpuszczane są do środka osoby w krótkich spodenkach lub spódnicach, czy z odsłoniętymi ramionami. Taki jest dress code w miejscach oddanych Wszechmogącemu Bogu;
 11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich ze sklepiku oraz naszej gazetki Verbum.
 12. __________________________________________________________________________________________________________________