Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 czerwca 2024 r.

 1. Wracamy do letnich koncertów muzyki klasycznej. Dziś o 19.00 w otoczeniu naszej świątyni – na dziedzińcu kościelnym będzie występ chóru Scala Sancta pod tytułem „Prosto z serca”. W programie utwory m.in.: Bacha, Mozarta i Raczyńskiego.
 2. Za tydzień w ramach cyklu “Muzyka przy kaplicy” występować będą Agnieszka Banach – sopran i Michał Jung – fortepian. W ramach koncertu „Mistrzowie muzyki sakralnej” 7 lipca zabrzmią dzieła najwybitniejszych twórców muzyki sakralnej: Bacha, Mozarta, Francka, Pucciniego, Pergolesiego  i innych.. Wśród wykonywanych utworów znajdą się między innymi Panis Angelicus Francka, Salve Regina Pucciniego, czy Laudamus te Mozarta.
 3. W zakrystii można odebrać modlitewniki do Krwi Chrystusa. Czcicielom Krwi Chrystusa przypominamy, że jutro, 1 lipca będzie dawne święto Krwi Chrystusa, a przez cały miesiąc lipiec po wieczornej Eucharystii odmawiać będziemy litanię do Krwi Chrystusa.
 4. W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna tylko wieczorami od 17.00 do 17.45, a w soboty będzie czynna tylko rano – od 8.30 do 9.30. Z intencjami zapraszamy parafian do zakrystii po każdej Mszy Świętej. W I piątek miesiąca – kancelaria nieczynna.
 5. 4 lipca zapraszamy na pierwszo-czwartkowe modlitwy w intencji powołań kapłańskich i Koronkę  do Bożego Miłosierdzia po Mszy Świętej wieczornej.
 6. 5. lipca – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700 i 1800. Spowiedź – od godziny 1700. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 2100. Przez godzinę po wieczornej Eucharystii ks. Piotr będzie dyżurował, by chętni mogli spokojnie wyspowiadać się i porozmawiać w konfesjonale.  Tego dnia o godzinie 1900 konferencja dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które mają być ochrzczone w lipcu. Od 9.00 księża udadzą się do chorych.
 7. Z okazji corocznego święta patrona Miasta Legionowo bł. Stefana kard. Wyszyńskiego zapraszamy w sobotę, 6 lipca na legionowską pieszą pielgrzymkę do domu naszego Patrona w Choszczówce. Pielgrzymka zaczyna się przy naszym kościele o godz. 8.00. Będzie to jednocześnie I-sobotnia procesja różańcowa z figurą Maryi. Trasa długości 6 km. będzie wiodła m.in. obok budowanego w Jabłonnie sanktuarium Prymasa Tysiąclecia. Na miejscu, w Choszczówce będzie Eucharystia (około 10:00) oraz możliwość zwiedzania domu naszego Patrona. Powrót – autobusem 731.
 8. Za tydzień – I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.45 – procesja eucharystyczna. Zapraszamy ministrantów, bielanki i asystę kościelną.
 9. Zapraszamy młodzież do wolontariatu podczas turnusów rekolekcyjnych z osobami z niepełnosprawnością organizowanych przez Drabinę Jakubową. Każdy wolontariusz sprawia, że kolejny podopieczny będzie mógł wyrwać się w wakacje z czterech ścian. Szczegóły w ulotkach na stoliku i na plakacie.
 10. Wszystkim, udającym się na urlop, czy wakacje życzymy udanego odpoczynku duchowego i fizycznego i bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o uczestniczeniu w niedziele we Mszy Świętej.
 11. Przypominamy, że nawet w gorące dni obecność na Mszy Świętej w kościele zobowiązuje nas do godnego ubioru. W świątyniach wschodniego obrzędu, ale także i katolickich we Francji czy Włoszech nie wpuszczane są do środka osoby w krótkich spodenkach lub spódnicach, czy z odsłoniętymi ramionami. Taki jest dress code w miejscach oddanych Wszechmogącemu Bogu.