Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 czerwca 2024 r.

 1. Dziś przypada 19 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 2. Zachęcamy do wsparcia przed kościołem naszego gościa, ks. Marcina Wiśniewskiego, misjonarza z Madagaskaru, który pochodzi z Bukowca.
 3. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo czerwcowe o 17.30.
 4. Od dziś przez całe wakacje nie będzie odprawiana Msza Święta w dni powszednie o godzinie 730, a w niedzielę o godzinie 1600. Tylko jutro, 24 czerwca ze względu na uroczystość św. Jana Chrzciciela będzie Eucharystia o 7.00, 7.30 i o 18.00.
 5. Młodzież kończącą szkołę podstawową zapraszamy do zapisu na nowy kurs przygotowania do bierzmowania. Zapraszamy absolwentów 8 klas by zapisali się na ten kurs u ks. Proboszcza do niedzieli 30 czerwca.
 6. W związku z wielu potrzebnymi dodatkowymi uzgodnieniami dopiero w tym tygodniu ruszymy z pracami przygotowującymi chór dla organów piszczałkowych. Przepraszamy za pewne utrudnienia związane z remontem. Dziękujemy za ofiary. Zapraszamy ofiarodawców do pana organisty po odebranie cegiełek na organy.
 7. Znowu jest możliwość obejrzenia razem z wartościowego filmu w dobrej cenie w Legionowie w środę 26. czerwca o godz. 19.15. Bilety na film „Wolni. Podróż do wnętrza” o życiu w klasztorach kontemplacyjnych w kinie Helios kupujemy po 15 zł. na hasło Akcja Katolicka.
 8. W sobotę – uroczystość śww. Piotra i Pawła. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia taca zbierana będzie na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 9. Wracamy do letnich koncertów muzyki klasycznej. W niedzielę za tydzień, 30 czerwca o 19.00 w otoczeniu naszej świątyni – na dziedzińcu kościelnym będzie występ chóru Scala Sancta pod tytułem „Prosto z serca”. W programie utwory m.in.: Bacha, Mozarta i Raczyńskiego.
 10. W zakrystii można już odebrać modlitewniki do Krwi Chrystusa. Czcicielom Krwi Chrystusa przypominamy, że w poniedziałek, 1 lipca będzie dawne święto Krwi Chrystusa, a przez cały miesiąc lipiec po wieczornej Eucharystii odmawiać będziemy litanię do Krwi Chrystusa.
 11. Z okazji corocznego świętą patrona Miasta Legionowo bł. Stefana kard. Wyszyńskiego zapraszamy 6 lipca na legionowską pieszą pielgrzymkę do domu naszego Patrona w Choszczówce. Pielgrzymka zaczyna się przy naszym kościele o godz. 8.00. Będzie to jednocześnie I-sobotnia procesja różańcowa z figurą Maryi. Trasa długości 6 km. będzie wiodła m.in. obok budowanego w Jabłonnie sanktuarium Prymasa Tysiąclecia. Na miejscu, w Choszczówce będzie Eucharystia (około 10:00) oraz możliwość zwiedzania domu naszego Patrona. Powrót – autobusem 731.
 12. Zapraszamy młodzież do wolontariatu podczas turnusów rekolekcyjnych z osobami z niepełnosprawnością organizowanych przez Drabinę Jakubową. Każdy wolontariusz sprawia, że kolejny podopieczny będzie mógł wyrwać się w wakacje z czterech ścian. Szczegóły w ulotkach na stoliku i na plakacie.