Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 kwietnia 2023 r.

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę z zeszłego tygodnia na spłacenie ostatnich tegorocznych rachunków za ogrzewanie zimą.
 2. Zachęcamy do wsparcia przed kościołem wspólnoty Arka łączącej osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby intelektualnie sprawne. Dziękujemy ks.  Jackowi Gniadkowi współpracującego z tą wspólnotą za dzisiejsze kazanie.
 3. Nabożeństwa majowe są codziennie o 17.30. Zapraszamy.
 4. 3 maja w Urocz. NMP Królowej Polski Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, 10.15 i 18.00.
 5. 4. maja – pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W piątek, 5. maja – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 , 1700 i 1800. Spowiedź od godziny 1630. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 2100. Księża udadzą się do chorych od godziny 9.00. O godzinie 19.00 w sali domu parafialnego – konferencja dla rodziców i kandydatów na chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym czasie.
 7. 6 maja, z racji I soboty miesiąca zapraszamy na różaniec fatimski od godziny 800. O tej samej godzinie Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na różaniec odmawiany na ulicach naszego miasta.
 8. W przyszła niedzielę – 7 maja – I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.45 – procesja eucharystyczna. Zapraszamy ministrantów, bielanki i asystę kościelną.
 9. Zapraszamy dziewczynki na spotkanie bielanek w sobotę o godz.9.00.
 10. Przypominamy o tym, że każdy katolik zobowiązany jest w Okresie Wielkanocnym, (azatem do Zesłania Ducha Św., czyli do 28 maja) przyjąć przynajmniej raz Komunię Św. (oczywiście będąc w stanie łaski uświęcającej).
 11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu,  która odbędzie się 13 maja.  Po drodze planowane jest odwiedzenie rodzinnego domu św. s. Faustyny.  Zapisy u ks. Tomka.
 12.  Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej i na Jasną Górę organizowana jest na dzień 20 maja. Informacje – na tablicy ogłoszeń.
 13. Są wolne miejsca także na pielgrzymki z naszą parafią: do Medjugorie w dniach 14-21. maja oraz do Ziemi Świętej w dniach 28. września – 7. października. Informacje o nich są na plakatach w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku z tyłu kościoła, a także na stronie internetowej królowapokoju.com.pl i pod numerem tel. 668282511.

L’Arche Warszawa (Arka)

L’Arche Warszawa jest częścią międzynarodowego ruchu, którego celem jest tworzenie wspólnot życia, gdzie osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby intelektualnie sprawne dzielą razem życie codzienne, pracę i wypoczynek oraz budują relacje przyjaźni.

Wspólnoty L’Arche pragną, by świat był miejscem, w którym osoby z niepełnosprawnością są postrzegane jako dar, a nie problem. A także, by słabość, niepełnosprawność nie była źródłem lęku i wykluczenia, ale miejscem spotkania i akceptacji i przemiany.

Warszawska wspólnota L’Arche realizuje swoją misję podejmując się dwóch działań – prowadząc dom dla dorosłych osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności intelektualnej a także poprzez asystenturę środowiskową, czyli Punkt Wsparcia.

Punkt Wsparcia, czy jak mówią o nim jego uczestnicy – Wspólnota Spotkań, jest to program asystencji osobistej dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin w środowiskach lokalnych. Wsparcie w załatwianiu spraw w urzędach, wizytach u lekarzy i specjalistów, znalezieniu i utrzymaniu pracy, ale także w spędzaniu czasu wolnego, rozwijaniu zainteresowań i korzystaniu z instytucji kultury.

Mieszkańcy domu L’Arche w ciągu dnia uczestniczą w różnych zajęciach: artystycznych (glina i malarstwo, czy muzyka) czy innych, jak np. gimnastyka.

Oprócz tego prowadzą zwyczajne, domowe życie. Wspólnie z asystentami przygotowują posiłki, sprzątają czy spędzają czas wolny. Ważnym elementem każdego dnia jest modlitwa. Odbywa się ona rano i wieczorem.

Obecnie w Polsce jest 5 takich domów, w Krakowie, Poznaniu, we Wrocławiu, Gdyni i Warszawie. Są także dwie grupy inicjatywne w Opolu i Bydgoszczy.

Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, wspólnoty mogą się rozwijać i obejmować opieką najuboższych spośród ubogich.