Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 kwietnia 2023 r.

  1. Dziś prosimy o datki na spłacenie ostatnich tegorocznych rachunków za ogrzewanie zimą.
  2. W dniu dzisiejszym spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 kl. E i F oraz ze SP 1 przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej rozpocznie się po Mszy  Świętej o 16.00.
  3. Dziś także, po Mszy Św. wieczornej odbędzie się kolejne Otwarte Spotkania Synodalne w sali domu parafialnego. Każdy może czuć się zaproszony. Szczególnie zapraszamy takie osoby, które mają potrzebę wypowiedzenia swoich pytań, opinii, wątpliwości, pomysłów itp. i chcą być wysłuchani.
  4. Jutro – 24. kwietnia – Uroczystość Świętego Wojciecha – głównego patrona Polski. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800.
  5. Przypominamy o tym, że każdy katolik zobowiązany jest w Okresie Wielkanocnym, (azatem do Zesłania Ducha Św., czyli do 28 maja) przyjąć przynajmniej raz Komunię Św. (oczywiście będąc w stanie łaski uświęcającej).
  6. W sobotę 29 kwietnia członkowie Kół Żywego Różańca wyjeżdżają na swoją diecezjalną pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II do Radzymina. Można jeszcze dopisać się u ks. Tomka
  7. Zapraszamy też na pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu,  która odbędzie się 13 maja.  Po drodze planowane jest odwiedzenie rodzinnego domu św. s. Faustyny.  Zapisy też u ks. Tomka. Osoby, które już się zapisały na te pielgrzymki proszone są o podanie swoich danych do ubezpieczenia do końca tego tygodnia.
  8.  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki z naszą parafią: do Medjugorie w dniach 14-21. maja oraz do Ziemi Świętej w dniach 28.września – 7.października. Informacje o nich są na plakatach w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku z tyłu kościoła, a także na stronie internetowej królowapokoju.com.pl i pod numerem tel. 668282511.