Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkanocna- Niedziela Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 kwietnia 2023 r.

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego – można uzyskać odpust zupełny. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; modlitwa w tych intencjach, w których modli się Ojciec Święty; odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele; W naszym kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 1500. Ofiary złożone dziś na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” naszej Diecezji.
  2. W dniu dzisiejszym spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 A, B, C i D przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej rozpocznie się o godz. 15.00 nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Podobne spotkanie dla rodziców dzieci z kl. E i F oraz ze SP 1 odbędzie się w przyszłą niedzielę, ale po Mszy  Świętej o 16.00.
  3. Msza Święta o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych, a po niej będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie. Zapraszamy
  4. Jeszcze jest ostatnia szansa na dopisanie się na prowadzony przez ludzi świeckich katolicki Kurs Alfa dla ludzi, którzy odeszli daleko od wiary chrześcijańskiej lub mają wielkie wątpliwości co do niej. Rozpocznie się on w poniedziałek 17. kwietnia o godz. 18.30. w domu parafialnym.
  5. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza na Mszę św. w języku łacińskim w piątek, 21. kwietnia o godz. 18.00 oraz na modlitwę Liturgią Godzin bezpośrednio po Mszy Św.
  6. Za tydzień w niedzielę prosimy o datki na spłacenie ostatnich rachunków za ogrzewanie zimą.
  7. Przypominamy o tym, że każdy katolik zobowiązany jest w Okresie Wielkanocnym, (azatem do Zesłania Ducha Św., czyli do 28 maja) przyjąć przynajmniej raz Komunię Św. (oczywiście będąc w stanie łaski uświęcającej).
  8. Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Radzymina, która odbędzie się 29 kwietnia.  Zapisy u ks. Tomka
  9. Zapraszamy też na pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu,  która odbędzie się 13 maja.  Po drodze planowane jest odwiedzenie rodzinnego domu św. s. Faustyny.  Zapisy też u ks. Tomka.
  10.  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki z naszą parafią: do Medjugorie w dniach 14-21. maja oraz do Ziemi Świętej w dniach 28.września – 7.października. Informacje o nich są na plakatach w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku z tyłu kościoła, a także na stronie internetowej królowapokoju.com.pl i pod numerem tel. 668282511.