Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 kwietnia 2023 r.

 1. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Z tej okazji, chcemy z całego serca życzyć Wam pełnego nadziei spotkania ze Zmartwychwstałym, który daje pokój…
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i pięknego przeżycia tegorocznych Świąt Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa:, lektorom i ministrantom, bielankom, pani zakrystiance i panom kościelnym, chórowi, scholi dziecięcej, panu organiście, młodzieży oazowej, asyście Totus Tuus, wszystkim wspólnotom parafialnym, osobom, które przygotowały Ciemnicę i Grób Pański, tym, którzy zadbali o wystrój kościoła, kwiaty, paniom dbającym o kwiaty wokół kościoła oraz wam wszystkim.
 3. W pierwszy dzień Wielkanocy nie będzie Eucharystii o 7.30 ani o 16.00.
 4. Zaś w Poniedziałek Wielkanocny –  Msze św. wg. porządku niedzielnego: 7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 12.45 i 18.00. Ale nie ma Eucharystii o 16.00!
 5. Jutrzejsze ofiary na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 6. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie po Mszy Świętej o godzinie 18.00.
 7. W piątek z racji oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.
 8. W sobotę – 15 kwietnia zapraszamy do kina Helios na wspólne oglądanie filmu „Tajemnica Ojca Pio”. Tańsze bilety można kupić w kinie na hasło „Akcja Katolicka”.
 9.  Także w sobotę ale wieczorem odbędzie się w domu parafialnym prowadzone przez ludzi świeckich wstępne spotkanie katolickiego Kursu Alfa dla ludzi, którzy odeszli daleko od wiary chrześcijańskiej lub mają wielkie wątpliwości co do niej. Jeśli ktoś ma w rodzinie lub wśród znajomych takie osoby, może wziąć dla nich leżące na stoliku pod chórem zaproszenie na to spotkanie. Rozpocznie się ono 15. kwietnia o godz. 18.30.
 10. Następna niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” naszej Diecezji. O 15.00 będzie Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 11. Za tydzień – w Niedzielę Miłosierdzia Bożego Msza Święta o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych, a po niej będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie. Zapraszamy.
 12. Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Radzymina, która odbędzie się 29 kwietnia.  Zapisy u ks. Tomka
 13. Zapraszamy też na pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu,  która odbędzie się 13 maja.  Po drodze planowane jest odwiedzenie rodzinnego domu św. s. Faustyny.  Zapisy też u ks. Tomka Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki z naszą parafią: do Medjugorie w dniach 14-21. maja oraz do Ziemi Świętej w dniach 28.września – 7.października. Informacje o nich są na plakatach w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku z tyłu kościoła, a także na stronie internetowej królowapokoju.com.pl i pod numerem tel. 668282511.