Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 kwietnia 2023 r.

 1. Cieszymy się, że udało się przed Świętami Wielkanocnymi zainstalować nowy system wyświetlania tekstów pieśni. Rozpoczęliśmy też już konstruowanie w świątyni zamykanych konfesjonałów. Szkoda, że nie zdążyliśmy przed rekolekcjami, ale już od dziś możemy poczuć jak zmienią się warunki naszych spotkań w konfesjonale. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 2. Dziękujemy za rekordowy udział w rekolekcjach wielkopostnych. W najbliższych dniach codziennie będziemy w czasie Eucharystii rozgrzeszać tych, którzy zostawili spowiedź na ostatnia chwilę. Ostatnia okazja napojednanie z Bogiem będzie w Wlk. Środę o godz. 19.00 w czasie Celebr. Sakr. Pojednania.
 3. Koło Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski dziękuje nam za ofiarność z zeszłego tygodnia.
 4. Dziś panowie z grupy Totus Tuus zbierają na tacę ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. Dziś przynosimy do kościoła Skarbonki z Jałmużną Wielkopostną.
 6. Tradycyjnie członkowie Koła Charytatywnego Świętego Brata Alberta sprzedają palmy za dobrowolną ofiarę. Sprzedają oni również świeczki-paschaliki Caritasu. Zebrane fundusze będą przeznaczone dla biednych.
 7. Dziś – dzień 18 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Zachęcamy parafian do udziału w Narodowym Marszu Papieskim od godz. 11.30 w Warszawie.
 8. Jeśli ktoś nie może pojechać do Warszawy – zapraszamy w dziś na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta z rozważaniami papieża Polaka, którą zakończymy przy Jego pomniku. Wyruszymy z naszego kościoła po Mszy Świętej o godzinie 1800, czyli ok. 18.45. Natomiast o godz. 21.37 zapraszamy do modlitwy z parafianami św. Jana Kantego w naszym parku św. Jana Pawła II.
 9. Bardzo ważne jest byśmy nie tylko demonstrowali nasz szacunek do naszego Ojca Świętego, ale żeby owocem tego było pogłębienie naszej wiedzy o Jego nauczaniu. Prosimy, by każdy z nas podjął decyzję przeczytania przynajmniej jednej książki Jana Pawła II lub o nim. Zachęcamy by przynieść tę książkę na Drogę Krzyżową, byśmy pokazując ją publicznie zadeklarowali swoją decyzję rozszerzenia wiedzy religijnej.
 10. W Wielki Poniedziałek – spotkanie Kursu Dojrzałości Chrześcijańskiej dla dorosłych odbędzie się o 19.00 w domu parafialnym.  Zapraszamy do próby udziału w takich konferencjach. Nie ma konieczności, by chodzić na te zajęcia regularnie.
 11. W Wielki Wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy wszystkich na duchowe wprowadzenie do Świętego Triduum Paschalnego. Zapraszamy tych, którzy chcieliby dowiedzieć się jak przeżywać te najważniejsze dni w Liturgii w ciągu roku. Także pół godziny przed każdą liturgią będzie wprowadzenie do dobrego przeżycia kolejnych dni Triduum.
 12. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna; Post ścisły obowiązuje w Wielki Piątek.
 13. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę będzie możliwa indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 9.00 – 17.00. Jeśli grupy parafialne podejmą się dyżurów czuwania nocnego przy Jezusie osamotnionym w Ogrójcu oraz uwięzionym w ciemnicy – to będzie możliwość adoracji także w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek. Prosimy odpowiedzialnych za grupy zarezerwować swoje dyżury w zakrystii.
 14. W Wielki Piątek będzie ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy na godz. 15.00 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a potem na Drogę Krzyżową. Nowenna w Wielką Sobotę też będzie o godz. 15.00.
 15. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy także na Ciemną Jutrznię o godz. 8.00.
 16. Chorych odwiedzimy ze spowiedzią wielkanocną w Wielki Piątek; można ich już zgłaszać w zakrystii i w kancelarii.
 17. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00.
 18. Lektorów i nadzwyczajnych lektorów zapraszamy do zakrystii ministranckiej, by zapisali się na czytania i psalmy, które wykonają w czasie Triduum Paschalnego.
 19. Zapraszamy dziewczynki na spotkanie Bielanek w ramach przygotowania do procesji wielkanocnej – sobota, 8 kwietnia godz. 9:00. Prosimy parafian o pomoc w zebraniu kwiatów dla bielanek na procesję.
 20. Po Świętach Wielkanocnych odbędzie się w naszej parafii prowadzony przez świeckich katolicki Kurs Alfa dla ludzi, którzy odeszli daleko od wiary chrześcijańskiej lub mają wielkie wątpliwości co do niej. Jeśli ktoś ma w rodzinie lub wśród znajomych takie osoby, może wziąć dla nich leżące na stoliku pod chórem zaproszenie na pierwsze takie spotkanie 15 kwietnia w naszym domu parafialnym.
 21. Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Radzymina, która odbędzie się 29 kwietnia.  Zapisy u ks. Tomka
 22. Zapraszamy też na pielgrzymkę do sanktuarium św.Józefa w Kaliszu,  która odbędzie się 13 maja.  Po drodze planowane jest odwiedzenie rodzinnego domu św. s. Faustyny.  Zapisy też u ks. Tomka 

Program:

Liturgia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego będzie odprawiana w takich godzinach:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 1800;

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 1800;

Noc Zmartwychwstania Pańskiego (w nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę) – Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 2030 (jest to noc czuwania – więc prosimy przygotować się na długie celebrowanie tej najważniejszej nocnej Liturgii w ciągu roku; prosimy każdego na tę noc obowiązkowo wziąć do kościoła świecę z lampionem).

Rano w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godzinie 600. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 730 i o 1600; reszta Eucharystii – jak w każdą niedzielę.