Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 marca 2023 r.

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę na ogrzewanie kościoła i za ofiary dla Szkolnego Koła Caritas na paczki świąteczne dla uczniów w trudnej sytuacji finansowej.  Za każdy gest serca serdeczne Bóg zapłać.
 2. Za tydzień – panowie z grupy Totus Tuus zbierać będą na tacę ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3.  Dziś zapraszamy na kiermasz, na którym będzie można zaopatrzyć się w piękne ozdoby wielkanocne, które wykonali podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z rodzicami/opiekunami. Zebrane pieniądze z kiermaszu będą przeznaczone na dofinansowanie do letniego wyjazdu dla podopiecznych TPD.
 4. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 E i F oraz ze SP 1 przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się dziś, jednakże UWAGA!!! NIE PO ALE  PRZED Mszą Świętą czyli o godz. 15.00!!!
 5. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne do 29 marca. Poprowadzi je ks. Andrzej Kinowski, proboszcz polskiej parafii na Ukrainie. Program naszych ćwiczeń duchownych – Msze Święte o 7.00, 8.30, potem 18.00 i 19.30. Spowiedź – podczas każdej Mszy Świętej.  Kancelaria w czasie rekolekcji – nieczynna.
 6. Jutro nie będzie Kursu Dojrzałości Chrześcijańskiej dla dorosłych z powodu rekolekcji wielkopostnych. Zapraszamy za tydzień.
 7. Droga Krzyżowa w piątek – dla dzieci o 1630, dla dorosłych o 1715, dla młodzieży i dorosłych o 1845. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę 1715.
 8. Jałmużnę Wielkopostną możemy składać do skarbonek w kaplicy i kościele.
 9. Zapraszamy dziewczynki na spotkanie Bielanek w ramach przygotowania do procesji wielkanocnej – sobota, godz. 9:00. Prosimy parafian o pomoc w zebraniu kwiatów do sypania na procesji dla bielanek.
 10. 2. kwietnia – dzień 18 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Zachęcamy parafian do udziału w Narodowym Marszu Papieskim od godz. 11.30 w Warszawie.
 11. Jeśli ktoś nie może pojechać do Warszawy – zapraszamy w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta z rozważaniami papieża Polaka, którą zakończymy przy Jego pomniku. Wyruszymy z naszego kościoła po Mszy Świętej o godzinie 1800.

Natomiast o godz. 21.37 zapraszamy do modlitwy z parafianami św. Jana Kantego w naszym parku św. Jana Pawła II.

12 . Za tydzień przynieśmy do kościoła Skarbonki z Jałmużną Wielkopostną. Tradycyjnie Koło Charytatywne Świętego Brata Alberta przygotowuje palmy. Za tydzień prosimy o nabywanie ich za dobrowolną ofiarę. A dziś i za tydzień także będą również sprzedawane świeczki-paschaliki Caritasu. Zebrane fundusze będą przeznaczone na pomoc biednym.