Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 marca 2023 r.

 1. Parafianie dziękują osobom, które wczoraj dokończyły sprzątać ogród i teren wokół kościoła przed wiosną.
 2. Dziś, jak w każdą III niedzielę miesiąca zbieramy dary na tacę na ogrzewanie kościoła.
 3. Przed kościołem Oaza młodzieżowa rozprowadza soki i miody. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych. Natomiast  młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie zbierała ofiary na paczki świąteczne dla uczniów w trudnej sytuacji finansowej.  Za każdy gest serca serdeczne Bóg zapłać.
 4.  Można z naszą parafią udać się na pielgrzymki: do Medjugorie w maju oraz do Ziemi Świętej w końcu września. Ogłoszenia o nich są na plakatach i na ulotkach na stoliku z tyłu kościoła. Dziś po Mszy Św. o 10.15 w domu parafialnym odbędzie się informacyjne spotkanie o tych pielgrzymkach. Zapraszamy.
 5. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 A, B, C i D przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się dziś ale UWAGA!!! NIE po  ZAŚ PRZED Mszą Świętą czyli o godz. 15.00!!! Podobne spotkanie dla rodziców dzieci z kl. E i F oraz ze SP 1 odbędzie się w przyszłą niedzielę o 15.00.
 6. Zapraszamy mężczyzn na spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus dziś o 19.00 w salce parafialnej.
 7. Dziś przez cały dzień gościmy Marcina Wargockiego kompozytora, autora tekstów, ale przede wszystkim męża i ojca. Pan Marcin nagrał 3 płyty, które prowadzą nas do Chrześcijańskiej Krainy Łagodności. Po każdej Mszy można nabyć płyty CD i Winyl, a wieczorem o 19:00 zapraszamy na koncert wielkopostny.
 8. Natomiast po koncercie zapraszamy parafian chętnych do rozmowy z księdzem proboszczem na spotkanie w ramach Zespołu Synodalnego.
 9. Jutro – przesunięta o jeden dzień liturgiczna Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca N.M.P. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00.
 10. Można dołączyć do Kursu Dojrzałości Chrześcijańskiej dla dorosłych. Co poniedziałek o 19.00 zapraszamy dorosłych do domu parafialnego na konferencję. Nie ma konieczności, by chodzić na te zajęcia regularnie.
 11. Droga Krzyżowa w piątek – dla dzieci o 1630, dla dorosłych o 1715, dla młodzieży i dorosłych o 1845. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę 1715.
 12. Jałmużnę Wielkopostną możemy składać do skarbonek w kaplicy i kościele.
 13. W sobotę 25. marca – Uroczystość Zwiastowania N.M.P. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 7.00 i 8.00.
 14. Zapraszamy dziewczynki na spotkanie Bielanek w ramach przygotowania do procesji wielkanocnej – sobota, godz. 9.00. Prosimy parafian o pomoc w zebraniu kwiatów do sypania na procesji dla bielanek.
 15. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za tydzień – w dniach 26-29 marca. Poprowadzi je ks. Andrzej Kinowski, proboszcz polskiej parafii na Ukrainie. Prosimy już sobie zarezerwować te dni na ćwiczenia duchowne.
 16. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz, na którym będzie można zaopatrzyć się w piękne ozdoby wielkanocne, które wykonali podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z rodzicami/opiekunami. Zebrane pieniądze z kiermaszu będą przeznaczone na dofinansowanie do letniego wyjazdu dla podopiecznych TPD.