Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 marca 2023 r.

 1. Parafianie dziękują 4 osobom, które wczoraj posprzątały ogród i teren wokół kościoła przed wiosną. Tych, którzy chcieliby dokończyć to dzieło zapraszamy w następną sobotę o godz. 10.00.
 2. Grupa Anonimowych Alkoholików zaprasza dziś, jak w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10.00 do domu parafialnego na otwarty Mityng AA. Jest to spotkanie dla osób chcących dowiedzieć się, jakie są sposoby działania grupy AA.
 3. W związku z atakami na Św. Jana Pawła II w duchu odpowiedzialności za prawdę i dobro Kościoła serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego przy pomniku Ojca Świętego w parku przy kościele dziś o godz.15.00.
 4. Dzisiejsza Msza Święta o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych, a po niej będzie  przed Najświętszym Sakramentem modlitwa o uzdrowienie. Zapraszamy.
 5. Ruszył Kurs Dojrzałości Chrześcijańskiej dla dorosłych. Co poniedziałek po Mszy wieczornej zapraszamy dorosłych do domu parafialnego na konferencję. Nie ma konieczności, by chodzić na te zajęcia regularnie. Można przychodzić w możliwych dla kogoś terminach. Zapraszamy każdego dorosłego w wieku od 18 do 50 roku życia.
 6. Wojownicy Maryi” zapraszają mężczyzn w wieku od 18 do 50 lat na spotkanie we wtorek, 14 marca po Mszy świętej wieczornej.
 7. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza na Mszę św. w języku łacińskim w piątek, 17. marca o godz. 18.00. Po Mszy św. – Via Crucis – Droga Krzyżowa z modlitwami po łacinie oraz rozważaniami po polsku.
 8. Droga Krzyżowa w piątek – dla dzieci o 1630, dla dorosłych o 1715, dla młodzieży i dorosłych o 1845. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę 1715.
 9. Jałmużnę Wielkopostną możemy składać do skarbonek w kaplicy i w kościele.
 10. Za tydzień, jak w każdą III niedzielę miesiąca będziemy zbierać dary na tacę na ogrzewanie kościoła.
 11. Oaza młodzieżowa w niedzielę 19. marca będzie rozprowadzać soki i miody. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
 12. Tego samego dnia po Mszach św.  młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie zbierała ofiary na paczki świąteczne dla uczniów w trudnej sytuacji finansowej.  Za każdy gest serca serdeczne Bóg zapłać.
 13.  Można z naszą parafią udać się na pielgrzymki: do Medjugorie w maju oraz do Ziemi Świętej w końcu września. Ogłoszenia o nich są na plakatach w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku z tyłu kościoła. W następną niedzielę 19. marca po Mszy o 10.15 w domu parafialnym odbędzie się informacyjne spotkanie o pielgrzymkach do Medjugorie w maju i do Ziemi Świętej we wrześniu. Zapraszamy.
 14. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 A, B, C i D przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę UWAGA!!! NIE po  ALE PRZED Mszą Świętą czyli o godz. 15.00!!!
 15. Zapraszamy mężczyzn na spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus w niedzielę, 19. marca o 19.00 w salce parafialnej.
 16. Za tydzień przez całą niedzielę będziemy gościć Marcina Wargockiego kompozytora, autora tekstów, ale przede wszystkim męża i ojca. Pan Marcin nagrał 3 płyty, które prowadzą nas do Chrześcijańskiej Krainy Łagodności. Po każdej Mszy będzie można nabyć płyty CD i Winyl, a wieczorem o 19:00 zapraszamy na koncert wielkopostny.
 17. A po koncercie zapraszamy parafian chętnych do rozmowy z księdzem proboszczem na spotkanie w ramach Zespołu Synodalnego.
 18. Tylko do 15 marca trwają konsultacje społeczne w Legionowie ws. postawienia figury Matki Bożej na rynku miasta. Zachęcamy do zagłosowania na internetowej stronie Urzędu Miasta. Aby zagłosować “za” potrzeba na stronie internetowej Miasta u dołu artykułu nacisnąć przyciski “Tak”, a potem “Wyślij”.
 19. Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Legionowie zaprasza kandydatów do klasy pierwszej na DNI OTWARTE, które odbędą się 18 marca i 1 kwietnia – od godziny 10.00 do 13.00.
 20. Ogłoszenie Urzędu Miasta: W najbliższą środę – 15 marca o godz. 18:00 w sali widowiskowej ratusza odbędą się konsultacje społeczne w sprawie rozbudowy sieci szybkiej kolei. Bardzo ważne jest liczne przybycie na to wydarzenie.  Każda z propozycji linii kolejowej ma przechodzić przez Legionowo. Skutkiem zaproponowanych przez kolej wariantów konieczne będą liczne rozbiórki infrastruktury miejskiej ale też domów prywatnych.
 21. ——————————————————————————————————
  • Koło Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie założyli rodzice osób z niepełnosprawnościami 29 lat temu i aktualnie obejmuje opieką i pomocą ok. 60 osób. Podopiecznymi Koła są: młodzież i osoby dorosłe z upośledzeniem umysłowym, obarczeni dodatkowym kalectwem (mózgowe porażenie dziecięce, zespół Downa, autyzm, epilepsja). Dla naszych dzieci organizujemy wycieczki, obozy sportowe, wyjazdy do kina, teatru oraz spotkania świąteczne i integracyjne.
  • Zapraszamy wszystkich wiernych na  kiermasz w dniu 26 marca 2023 r., na którym będzie można zaopatrzyć się piękne ozdoby wielkanocne, które wykonali nasi podopieczni z rodzicami/opiekunami.
  • Zebrane pieniądze z kiermaszu będą przeznaczone na dofinansowanie do letniego wyjazdu dla naszych podopiecznych.