Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

1. Dziś święto patronalne naszej parafii.Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o godzinie 730, 900, 1015 i 1800. Po Mszy Świętej wieczornej Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza na czuwanie modlitewne do godziny 2100.
  2. Główne uroczystości Bożego Ciała rozpoczną się w kościele garnizonowym. O godzinie 1130 będzie odprawiona Msza Święta, po której wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła Świętego Jana Kantego.
  3. Dziś w naszym kościele można uzyskać odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu:
    – stan łaski uświęcającej,
    – przystąpienie do Komunii Świętej,
    – brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
    – modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec Święty.
    Odpust uzyskują wszyscy, którzy spełniają te warunki i pobożnie będą uczestniczyć w procesji eucharystycznej.
  4. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą odprawiane w czasie nabożeństwa czerwcowego.
  5. W niedzielę – 23. czerwca odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Z tej racji wyjątkowo w najbliższą niedzielę pierwsza Msza Święta będzie odprawiona o godzinie 700. Powitanie i ingres Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego będzie o godzinie 900.