Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

  1. Od wczoraj obowiązują nowe limity osób w kościele – 1 os. na 20 m2. Prosimy o zajmowanie wyłącznie miejsc oznaczonych kartkami i respektowanie zasad sanitarnych: noszenie maseczek, zachowywanie dystansu. W przypadku, gdy wszystkie miejsca są zajęte, informuje o tym zawieszka na drzwiach – prosimy o zrozumienie i pozostanie na zewnątrz świątyni z zachowaniem obowiązujących zasad.
  2. Dziś przynosimy do kościoła Skarbonki z Jałmużną Wielkopostną. Prosimy zostawić je w pudełku pod przy ołtarzu.
  3. Tradycyjnie Koło Charytatywne Świętego Brata Alberta przygotowuje palmy. Prosimy o nabywanie tych palm za dobrowolną ofiarę. Będą również sprzedawali paschaliki Caritasu. Zebrane fundusze będą przeznaczone na pomoc ubogim.
  4. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!
  5. Na święta nasi ofiarodawcy otrzymają sprawozdanie ze stanu zbiórki i robót w przebudowie naszej Maryjnej kaplicy na kaplicę adoracji.
  6. Dziś, KOŚCIÓŁ JEST OTWARTY do godz. 16.00. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz, by przyjąć Komunię Świętą o godz. 14.30 i 15.30.
  7. Przedświąteczna spowiedź tylko do środy włącznie – podczas każdej Mszy Świętej. Prosimy starać się przeżyć te dni bez grzechu ciężkiego, żeby w Wielki Piątek, czyli pierwszy piątek kwietnia przyjąć Komunię świętą do czystego serca.
  8. W Wielką Sobotę nie będzie możliwości przyjęcia Komunii Świętej. Jednakże o godz.8.00 zapraszamy szczególnie członków Kół Żywego Różańca na czuwanie pierwszosobotnie z modlitwą różańcową.
  9. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna; Post ścisły obowiązuje w Wielki Piątek.
  10. Liturgia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego będzie odprawiana w takich godzinach:

  Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 1630  i 1800;

  Wielki Piątek – o 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale

                            Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 1800;

  Prosimy ze względu na obostrzenia, żeby wybrać jedno z nabożeństw wielkopiątkowych

  Noc Zmartwychwstania Pańskiego (w nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę) – Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 2000;

  Rano w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godzinie 600,

  w tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 730;

  1. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę będzie możliwa indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 8.00 – 17.00. Jeśli grupy parafialne podejmą się dyżurów czuwania nocnego w określonych godzinach przy Jezusie osamotnionym w Ogrójcu oraz uwięzionym w ciemnicy – to będzie możliwość adoracji także w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek. Prosimy odpowiedzialnych za grupy zarezerwować swoje dyżury w zakrystii.