Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Tydzień temu do puszek przed kościołem dla dla rodzin poszkodowanych po pożarze przy ul. Królowej Jadwigi 4 zebraliśmy prawie 5 500 zł. Pieniądze przekazaliśmy do Ośrodka Pomocy Społecznej, który je rozdzieli  dla poszkodowanych rodzin.
 2. Na przebudowę naszej Maryjnej kaplicy na kaplicę adoracji nie zebraliśmy jeszcze połowy potrzebnych funduszy, ale myślimy, że parafialnymi siłami połowę uzbieramy. Na święta nasi ofiarodawcy otrzymają sprawozdanie ze stanu zbiórki i robót. Drugą połowę finansów chcemy uzyskać od Opatrzności Bożej m. in. dzięki zewnetrznym ofiarodawcom przez portal Udasię.pl (dawniej katolikwspiera.pl). Prosimy parafian o jak najszybsze rozpropagowanie w Internecie naszej zbiórki na tym portalu.
 3. Tradycyjnie Koło Charytatywne Świętego Brata Alberta przygotowuje palmy. Prosimy o nabywanie tych palm za dobrowolną ofiarę. Będą również sprzedawali paschaliki Caritasu. Zebrane fundusze będą przeznaczone na pomoc biednym.
 4. Dziś kościół jest otwarty, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz, byprzyjąć Komunię Świętą o godz. 14.30. i o 15.30, dla tych, którzy uczestniczyli we Mszy Św. transmitowanej.
 5. Rozpoczęliśmy dziś rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. Paweł Rossa pracujący na Ukrainie.W poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte z naukami dla dorosłych będą od godzinie 700, 830, 930, 1800 i 1930. Msza rekolekcyjna dla dzieci będzie o 16.30, a dla młodzieży o 19.30. Eucharystia o 18.00 bedzie transmoitowana przez Internet. Spowiedź – podczas każdej Mszy Świętej.  Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń przy schodach do kościoła oraz przy wejściu do kancelarii. Kancelaria w czasie rekolekcji – nieczynna.
 6. W czwartek, 25. marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; w naszym kościele Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 800, 1800 i 1930; Tego dnia przypada 29 rocznica powstania Diecezji Warszawsko-Praskiej.
 7. W następną sobotę zapraszamy chętne dziewczynki z rodzicami na spotkanie bielanek. Spotkanie odbędzie się o godzinie 1115 w kościele.
 8. Lektorów i nadzwyczajnych lektorów zapraszamy do zakrystii ministranckiej, by zapisali się na czytania i psalmy, które wykonają w czasie Triduum Paschalnego.
 9. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Kto chciałby wysłuchać konferencji o Wielkim Tygodniu może przyjść do kościoła w czwartek po Mszy Świętej o 18.00.
 10. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 1630, 1715 i 1845, a Gorzkie Żale z nauką pasyjną – w każdą niedzielę o godzinie 1700.
 11. Za tydzień – Niedziela Palmowa. Przynosimy do kościoła Skarbonki z Jałmużną Wielkopostną.
 12. Tradycyjnie Koło Charytatywne Świętego Brata Alberta rozprowadza palmy. Prosimy o nabywanie tych palm za dobrowolną ofiarę. Będą również sprzedawali paschaliki Caritasu. Zebrane fundusze będą przeznaczone na pomoc biednym.
 13. We środę – obchodzimy 100 rocznicę urodzin Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, kandydata na ołtarze. W tak niezwykłą rocznicę, a przed swoją beatyfikacją może on wyprosić wiele łask przed Obliczem Bożym. Ruch Światło-Życie zaprasza na jubileuszową Mszę Świetą w środę o 18.00 szczególnie tych, którzy w swoim życiu dużo zawdzięczają Ojcu Blachnickiemu przez Oazy. Zapraszamy też do zapoznania się z życiorysem tego Sługi Bożego w naszej gazetce Verbum.