6. Niedziela Wielkanocna

1. Dziś podczas Mszy Świętej o godzinie 1000 grupa uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 przystąpi(ła) do I Komunii Świętej. Dzieci, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców polecamy modlitwie całej rodzinie parafialnej.
  2. W tym tygodniu poniedziałek, wtorek i środa to dni modlitw o urodzaje.
  3. W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  4. W sobotę – 1. czerwca pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 800 do godziny 1000. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odprawiane przez cały czerwiec o godzinie 1730.
  5. W tym dniu o godzinie 1000 w Bazylice Katedralnej Świętego Michała Archanioła i Świętego Floriana Męczennika 9. diakonów naszego seminarium z rąk J.E. Ks. Bp Romualda Kamińskiego otrzyma święcenia kapłańskie. Polecamy ich modlitwie nas wszystkich.
  6. W następną niedzielę – 2. czerwca Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będzie to również Święto Dziękczynienia. Przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
  7. Akcja Katolicka organizuje pieszą pielgrzymkę do Choszczówki, gdzie często przebywał i pracował Sługa Boży Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę – 1. czerwca. Zbiórka przy naszym kościele o godzinie 915, wymarsz o godzinie 930. Około godziny 1100 w kaplicy w Choszczówce Msza Święta w intencji beatyfikacji Sługi Bożego. Do udziału w pielgrzymce wszystkich serdecznie zapraszamy.
  8. Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy i nocne czuwanie. Wyjazd sprzed kościoła 8. czerwca o godzinie 900. Szczegółowe informacje w gablocie przy schodach do kościoła i w wejściu do kancelarii.
  9. Koło Żywego Różańca zaprasza na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd 1. czerwca o godzinie 500. Powrót ok. godziny 2000. Koszt pielgrzymki uzależniony od ilości chętnych na dziś wynosi 68zł. Szczegółowe informacje w gablocie.
  10. Legionowo ma szansę wygrać bezpłatną budowę Podwórka Talentów w ramach akcji zorganizowanej przez NIVEA. jeśli nam się uda, plac zabaw powstanie przy Al. 1 Dywizji Zmechanizowanej. Wszelkie informacje zamieszczone są na plakacie umieszczonym na tablicy przy schodach do kościoła. Podpisał Prezydent Miasta Legionowo.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.