Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkiego Postu

 1. Tegoroczną Wielkanoc będziemy przeżywać w warunkach wyjątkowych, wynikających z ogłoszonego przez władze państwowe stanu epidemii.
  Na ten szczególny okres Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ogłosiła wytyczne dotyczące celebracji liturgii Triduum Paschalnego w krajach objętych epidemią.
  Na ich podstawie biskup ordynariusz rozporządził, by liczba uczestników zgromadzeń liturgicznych była ograniczona do aktualnych wskazań organów państwowych i służb sanitarnych. Maksymalnie może być pięć osób.
 2. W oparciu o rozporządzenie biskupa Liturgia Niedzieli Palmowej, Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego będzie odprawiana w wyznaczonych godzinach, ale bez udziału wiernych.
 3. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Przed jedzeniem należy pomodlić się modlitwą umieszczoną na stronie internetowej diecezji, albo odmówić modlitwę przed jedzeniem.
 4. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę będzie możliwa indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 700 – 1630.
 5. Będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
 6. W dniach, kiedy wierni będą musieli pozostać w domach, bicie w dzwony podczas hymnu „Chwała na wysokości” w Mszy Wieczerzy Pańskiej, Wigilii Paschalnej i Mszy Świętej rezurekcyjnej nabiera szczególnego znaczenia.
 7. Na stoliku dostępne są tygodniki: Idziemy i Niedziela;
  do puszki można złożyć pieniądze za gazetę;