5. Niedziela Wielkanocna

1. We wtorek rozpoczyna się maj. Nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane codziennie o godzinie 1730. Do udziału w nabożeństwach i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  2. W czwartek – 3. maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 700, 900, 1015, 1130 i 1800. Z racji pierwszego czwartku miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 1800 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W piątek – 4. maja pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730, 1700 i 1800. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 2200. Spowiedź Święta od godziny 1600. W tym dniu w sali domu parafialnego o godzinie 1900 konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w maju.

Tego dnia Biskup Ordynariusz naszej diecezji – Ks. Bp Romuald Kamiński udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim Diecezjanom oraz Gościom przebywającym na terenie naszej diecezji. Przypomina równocześnie, że osoby korzystające z dyspensy są zobowiązane do modlitwy za Ojczyznę i Diecezję.
  4. W sobotę – 5. maja pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 800 do 1000.
  5. W następną niedzielę – 6. maja podczas Mszy Świętych o godzinie 1000 i 1245 będzie uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7. Polecamy dzieci, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców modlitwie całej rodzinie parafialnej.

Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i rocznice będą obchodzone we wszystkie niedziele maja. Wiernych, którzy w niedzielę uczestniczą w Mszach Świętych o tych godzinach prosimy, by w maju przychodzili w innych godzinach.
  6. Stosownie do przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i I Synodu Diecezji Warszawsko-Praskiej rektor Wyższego Seminarium Duchownego p.w. Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie-Tarchominie podaje do wiadomości, że dnia 2. czerwca 2018r. nasz parafianin, Michał Sztreja ma przyjąć święcenia Prezbiteratu. Polecamy diakona Michała modlitwom wiernych.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.