27. Niedziela zwykła

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 1245 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
  2. Dziś, w sali domu parafialnego, o godzinie 1700, rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  3. Młodzież, która w tym roku rozpoczęła przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie w poniedziałek – 7. października o godzinie 1900 w kościele.
  4. „Wstańcie, Chodźmy!”, pod takim hasłem w następną niedzielę będziemy obchodzili XIX Dzień Papieski. Po Mszach Świętych będzie prowadzona zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości przyznawane przez fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Świętego Jana Pawła II.
  5. Z okazji Dnia Papieskiego, w następną niedzielę, po Mszy Świętej o godzinie 1800, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przedstawią koncert poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II.
  6. Z racji Dnia Edukacji Narodowej w środę – 9. października o godzinie 1800 w kościele Świętego Jana Kantego w Legionowie będzie odprawiona Msza Święta w intencji pracowników legionowskiej oświaty.
  7. Księża przyjmują intencje na Msze Święte zbiorowe, które będą odprawiane w Dzień Zaduszny – 2. listopada o godzinie 800 i 1800 oraz na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytelnie wypisujemy na przygotowanych kartkach i oddajemy księdzu.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. W kiosku pod chórem są również do nabycia nowe kalendarze na rok 2020.