2. Niedziela Adwentu

1. Zachęcamy do modlitwy przy pomniku Jana Pawła II. Jeszcze tylko dziś mieszkańcy Legionowa podpisują petycję do Prezydenta Legionowa i Rady Miasta, aby ustanowiono monitoring wokół tego pomnika.
  2. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Natomiast z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 1245 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.
  3. Dziś po południu KOŚCIÓŁ JEST OTWARTY ale tylko do 1600. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz by przyjąć Ciało Pańskie o godz. 1430, 1530 i 1730.
  4. Codzienne Msze Święte roratnie są o 15 minut wcześniej – o godz. 645. Prosimy na te Msze Święte wziąć ze sobą obowiązkowo lampiony roratnie. We wtorki, czwartki i soboty zachęcamy do uczestnictwa w roratach przez Internet.
  5. Od dziś można się włączyć się w akcję „Paczuszka dla Maluszka” Fundacji Małych Stópek. To zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla niemowląt. Celem akcji jest wsparcie samotnych matek, maluchów uratowanych od aborcji oraz instytucji, które się nimi opiekują. W związku z tym przy ołtarzu znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć taką jedną bombkę. Stanowi to jednocześnie zobowiązanie do samodzielnego przygotowanej paczuszki dla jednego noworodka lub przekazania dobrowolnej darowizny na ten cel. Dary pozostawione pod choinką przed Świętami, zostaną przekazane do najbliższego Domu Samotnej Matki i Dziecka (ul. Schabowskiego 4 w Legionowie) oraz dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek.
  6. Zachęcamy, by przed Świętami zgłosić seniorów, którym pomogliby wolontariusze parafialni.
  7. We wtorek będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 645, 730 i 1800. O godz. 1200, w ramach Godziny Łaski – wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia na Mszy Świętej będzie możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego – blankiety są na stoliku z gazetami.
  8. W każdy czwartek o godzinie 1715 zapraszamy na Różaniec do Krwi Chrystusa. Natomiast po Mszy Świętej można jeszcze zapisać się i wziąć udział w spotkaniu kursu przygotowującego do czytania Słowa Bożego na Eucharystii – w sytuacjach, gdy nie będzie na niej lektorów.
  9. W następną niedzielę – 13. grudnia, rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Prowadzić je będzie ks. Zbigniew Rajski – były wikariusz naszej parafii w latach 1998-2001. Rekolekcje będą trwały do środy – 16. grudnia włącznie. Dokładny program podamy w następną niedzielę. Taca w następną niedzielę, jak w każdą 2 niedzielę miesiąca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  10. Za tydzień będziemy gościć Marcina Żukowskiego, zaangażowanego w wolontariat Światowych Dni Młodzieży, ruch pielgrzymkowy i rozmaite rekolekcje. Od 10 roku życia zmaga się on z nieoperacyjnym guzem mózgu. Będziemy mogli wspomóc jego leczenie, kupując książki i filmy religijne oraz własnoręcznie robione przez niego ozdoby świąteczne.
  11. Kolędy czyli wizyty duszpasterskiej prawdopodobnie w tym roku nie będzie. Zamiast tego po świętach zaproponujemy parafianom mieszkającym w poszczególnych blokach Mszę Święta w ich konkretnych intencjach i spotkanie modlitewne w kościele. Jeśli jednak ktoś bardzo będzie chciał żebyśmy w styczniu odwiedzili go z Bożym błogosławieństwem mieszkania – prosimy o zgłoszenie swego adresu w zakrystii, bądź kancelarii.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. W kiosku pod chórem są również do nabycia karty świąteczne i kalendarze na przyszły rok. A pod chórem można otrzymać od pana organisty pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Nie będą one roznoszone po domach.