3. Niedziela Adwentu

1. Tydzień temu na pomoc dla Kościoła na Wschodzie zebraliśmy prawie 3 000 zł.
  2. Dzisiejsza taca, jak w każdą 2 niedzielę miesiąca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Prosimy o większe ofiary na ten cel.
  3. Przy wejściu do domu parafialnego można nabyć świece „Caritas”.
  4. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy. Prowadzić je będzie ks. Zbigniew Rajski – były wikariusz naszej parafii w latach 1998-2001. Wyznaczyliśmy dużo Mszy Świętych więc wybierajcie sobie godzinę Eucharystii tak, aby wszyscy chętni się zmieścili w kościele. Wolne miejsca będą na pewno na Mszy o godz. 1000, 1630 i 1930. Poza tym będzie jeszcze Eucharystia roratnia o godz. 645 oraz o godz. 1800. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi podczas rekolekcji – potem może to być trudniejsze i większych kolejkach. Dziś po południu też można będzie się wyspowiadać – KOŚCIÓŁ JEST OTWARTY ale tylko do 1600. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz by przyjąć Ciało Pańskie o godz. 1430 i 1530. Rekolekcje będą transmitowane w Internecie – we wtorek o 645, a w poniedziałek i środę o godz. 1800.
  5. Za tydzień w niedzielę w kościele – jako zwieńczenie przeżyć rekolekcji adwentowych zapraszamy na początek internetowego kursu doskonalenia relacji małżeńskich pod nazwą „Randka małżeńska”. Niedziela 20.grudnia o 1845 w kościele.
  6. Zachęcamy po Mszy Świętej do pomocy Marcinowi Żukowskiemu, zaangażowanemu w wolontariat Światowych Dni Młodzieży, ruch pielgrzymkowy i rozmaite rekolekcje. Od 10 roku życia zmaga się on z nieoperacyjnym guzem mózgu. Możemy wspomóc jego leczenie, kupując książki i filmy religijne oraz własnoręcznie robione przez niego ozdoby świąteczne.
  7. W następną niedzielę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka na leczenie rocznego Michałka u którego zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni.
  8. Tego dnia przyjmiemy od harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju. Na Mszę Świętą o godz. 900 w następną niedzielę zapraszamy z lampionami – by przyjąć ogień, który zapłonął w Betlejem przy Grocie Narodzenia.
  9. Zachęcamy także, by wziąć udział w internetowej akcji „Wirtualna choinka”.
  10. Chorych, którzy jeszcze w grudniu nie przyjęli Sakramentów Świętych przed świętami prosimy zgłaszać do księży w zakrystii lub kancelarii. Do chorych księża udadzą się w piątek – 19. grudnia od godziny 900.
  11. Kolędy czyli wizyty duszpasterskiej prawdopodobnie w tym roku nie będzie. Zamiast tego po świętach zaproponujemy parafianom mieszkającym w poszczególnych blokach Mszę Świętą w ich konkretnych intencjach i spotkanie modlitewne w kościele. Jeśli jednak ktoś chce, żebyśmy w styczniu odwiedzili go z Bożym błogosławieństwem – prosimy o zgłoszenie swego adresu w zakrystii, bądź kancelarii.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. W kiosku pod chórem są również do nabycia karty świąteczne i kalendarze na przyszły rok. A pod chórem można otrzymać od pana organisty pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Nie będą one roznoszone po domach.