1. Niedziela Adwentu

1. Zachęcamy, by teren wokół pomnika Jana Pawła II stał się miejscem błagania o nawrócenie jego niszczycieli. Prosimy, abyśmy wszyscy więcej spacerowali po tym parku i modlili się przy pomniku naszego świętego Rodaka. Mieszkańcy Legionowa podpisują dziś i jeszcze w następną niedzielę petycję do Prezydenta Legionowa i Rady Miasta, aby ustanowiono monitoring wokół pomnika Jana Pawła II. Tekst tego żądania można przeczytać w naszej gazetce parafialnej. My ze swej strony zachęcamy do stworzenia Komitetu Wsparcia dla postawienia przez nasze miasto nowego pomnika Ojca Świętego, z bardziej trwałego materiału.
  2. Dziś KOŚCIÓŁ JEST OTWARTY Zapraszamy po południu na adorację Najświętszego Sakramentu oraz by przyjąć Ciało Pańskie o godz. 1430, 1530 i 1730.
  3. Dziś rozpoczyna się Adwent – czas przygotowania do powtórnego przyjścia Chrystusa oraz do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Od jutra codzienne Msze Święte roratnie będą o 15 minut wcześniej – o godz. 645. Prosimy na te Msze Święte wziąć ze sobą obowiązkowo lampiony roratnie. We wtorki, czwartki i soboty zachęcamy do uczestnictwa w roratach przez Internet.
  4. Dziękujemy ofiarodawcom za nowe, piękne obrusy na ołtarze, które wszyscy zobaczymy na Boże Narodzenie. Dobrze, że dar ten został skonsultowany wcześniej z nami. I w ogóle dziękujemy wszystkim aktywnym parafianom zarówno za ofiary, dary, jak i wszelką pracę na rzecz parafii – np. transmitowanie Mszy, uszczelnianie drzwi, sprzątanie, prasowanie obrusów czy układanie kwiatów.
  5. Dziękujemy członkom Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, którzy w sklepach Biedronki zbierali w ramach Banku Żywności jedzenie na Święta dla ubogich.
  6. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” jest tekst o „Wirtualnej choince” – akcji, dzięki której z okazji Bożego Narodzenia można pomóc potrzebującym. Magazyn „Wirtualnej choinki” będzie w garażu naszego domu parafialnego – można więc w tym roku obdarować kogoś prezentami nie potrzebując wysyłania ich pocztą, ani nie wożąc gdzieś daleko.
  7. W przyszłym tygodniu będzie można włączyć się w akcję „Paczuszka dla Maluszka” Fundacji Małych Stópek, która obejmuje maluszki w trudnej sytuacji życiowej oraz mamy oczekujące narodzin dziecka.
  8. Zachęcamy, by przed Świętami zgłosić seniorów, którym pomogliby wolontariusze parafialni.
  9. W czwartek – 3. grudnia pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 1800 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Natomiast po Koronce będzie pierwsze spotkanie zasadniczej części kursu przygotowującego do czytania Słowa Bożego na Eucharystii – w sytuacjach, gdy nie będzie na niej lektorów. Osoby mające już doświadczenie w tej służbie zapraszamy do dopisania się na ten kurs.
  10. W piątek, 4. grudnia – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730, 1700 i 1800. Spowiedź Święta od godziny 1630. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 2100. Księża udadzą się do chorych od godziny 900.
  11. Tego samego dnia o godzinie 1900 w sali domu parafialnego – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu.
  12. W sobotę, 5. grudnia – pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 800 do 1000. Na różaniec fatimski o 800 zapraszamy przede wszystkim członków wszystkich KŻR – będzie to comiesięczne spotkanie formacyjne tej grupy parafialnej.
  13. Kolędy czyli wizyty duszpasterskiej prawdopodobnie w tym roku nie będzie. Zamiast tego po świętach zaproponujemy parafianom mieszkającym w poszczególnych blokach Mszę Święta w ich konkretnych intencjach i spotkanie modlitewne w kościele. Jeśli jednak ktoś bardzo będzie chciał żebyśmy w styczniu odwiedzili go z Bożym błogosławieństwem mieszkania – prosimy o zgłoszenie swego adresu w zakrystii, bądź kancelarii.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. W kiosku pod chórem są również do nabycia karty świąteczne i kalendarze na przyszły rok. A pod chórem można otrzymać od pana organisty pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Nie będą one roznoszone po domach.