Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Wandale i barbarzyńcy przypomnieli nam o pomniku świętego Jana Pawła II, który stoi w parku obok naszego kościoła. Policja prosi, by każdy kto może wiedzieć cokolwiek o sprawcach tego wandalizmu przekazał informację do nich. My wzywamy, by odpowiedzią na to świętokradztwo było nasze staranie, by ten skwer stał się miejscem błagania o nawrócenie sprawców. Prosimy, abyśmy więcej spacerowali po tym parku i modlili się przy pomniku naszego wielkiego, świętego Rodaka. Mieszkańcy Legionowa zaprezentowali nam petycję do Prezydenta Legionowa, aby ustanowiono monitoring wokół pomnika Jana Pawła II. Po Mszy Świętej będą oni zbierali podpisy pod tym żądaniem. Zachęcamy jednocześnie do stworzenia Komitetu Wsparcia dla postawienia przez nasze miasto, z bardziej trwałego materiału – nowego pomnika Ojca Świętego.
 2. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 1245 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Oddania. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Należy zachować wszystkie warunki uzyskania odpustu.
 3. KOŚCIÓŁ JEST OTWARTY Zapraszamy po południu na adorację Najświętszego Sakramentu oraz by przyjąć Ciało Pańskie o godz. 1430, 1530 i 1730.
 4. Na kształcenie nowych księży w diecezjalnym seminarium duchownym uzbieraliśmy tydzień temu na tacę – 3 582 zł.
 5. Dziękujemy tym parafianom, którzy w ramach modlitwy za nasz naród oraz o ochronę przed epidemią wzięli udział w peregrynacji obrazu MB Łaskawej – Patronki Warszawy i Strażniczki Polski.
 6. Od 23 do 28 listopada Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie będzie w sklepach Biedronki zbierał żywność na Święta dla ubogich w ramach Banku Żywności. Zachęcamy do ofiarowania przez ich pośrednictwo tego daru jałmużny.
 7. We wtorek w Internecie odbędzie się spotkanie online młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 8. W następną niedzielę rozpocznie się Adwent – czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Od 30 listopada Msze Święte roratnie będą o 15 minut wcześniej – o godz. 645. Prosimy na te Msze Święte wziąć ze sobą obowiązkowo – lampiony roratnie.
 9. Przypominamy, że przez cały miesiąc listopad można wybrać dowolne 8 dni, w które można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za 8 zmarłych.
 10. Można jeszcze zgłosić imiona swoich zmarłych na WYPOMINKI roczne.
 11. Chcemy w naszej parafii podjąć działania wolontariatu na rzecz seniorów. (SZCZEGÓŁY – NA TABLICY OGŁOSZEŃ) Osoby starsze, mające trudności w poruszaniu i mieszkające na terenie naszej parafii, które nie mają nikogo, kto pomógłby im w zrobieniu niezbędnych zakupów, czy wykupieniu leków prosimy o kontakt telefoniczny z koordynatorem akcji pomocy seniorom: Konradem Gawrylukiem, animatorem ze wspólnoty oazowej pod numer: 501 056 674, najlepiej w godzinach 1500-1700. Prosimy o przekazanie tej informacji seniorom z naszego otoczenia.
 12. Pod chórem można otrzymać od pana organisty pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Nie będzie on ich roznosił po domach. Na terenie parafii nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. W kiosku pod chórem są również do nabycia bardzo ładne karty świąteczne i kalendarze na przyszły rok.