Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dziś, z racji Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy Świętej o godzinie 1245 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Oddania. Wszyscy, którzy są w stanie łaski uświęcającej, nie mają przywiązania do żadnego grzechu, przyjęli Komunię Świętą i pomodlą się w tych intencjach, w których modli się Ojciec Święty, za udział w tym nabożeństwie uzyskają odpust zupełny.
  2. Władze i klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. Mehoffera 2 w Warszawie zapraszają na sztukę seminaryjną pt.: „Opowieść Wigilijna” w reżyserii p. Marcina Kwaśnego, polskiego aktora i reżysera, związanego z Teatrem Kwadrat i stołecznym Teatrem Polskim. Tegoroczny projekt jest ponad czasowy i jest odpowiedzią na kryzys wiary oraz powszechny kryzys rodziny która jest atakowana przez szatana. Reżyser i wykonawcy zwracają szczególną uwagę na kształtowanie osobowości i refleksyjności nad własnym życiem. Poruszają tematy, które są coraz częściej zaniedbywane – rodzina, moralność, relacje – na rzecz pogoni za zgubnym szczęściem, które skupia się wokół konsumpcji i materializmu. Terminy i godziny wystawiania sztuki są na plakacie przy wejściu do kancelarii parafialnej.
  3. W następną niedzielę rozpocznie się Adwent – czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. W kiosku pod chórem są również do nabycia bardzo ładne karty świąteczne.