Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 lipca 2023 r.

  1. Dziś, w ramach naszego cyklu letnich koncertów na dziedzińcu przy kaplicy o 19.00 będzie koncert Justyny Kantorowicz – sopran, przy akompaniamencie Michała Junga – fortepian pod tytułem „Sacrum – profanum”.
  2. Za tydzień – 23 lipca posłuchamy polsko-ukraińskiego zespołu wokalno-instrumentalnego „Dwa Kolory” w programie “Folklor pogranicza”.
  3. W przyszłą niedzielę, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W niedzielę 23 lipca po mszach św. będzie możliwość pobłogosławienia pojazdów na parkingu parafialnym (jeśli ktoś nie skorzystał z tego w czerwcu). Zachęcamy jednocześnie do wsparcia akcji MIVA Polska, która służy pomocy misjonarzom w zakupie środków transportu – 1 grosz za 1 przejechany kilometr. Szczegóły na plakacie.
  4. W ciągu wakacji, czasem, w dzień powszedni może się zdarzyć, że spowiedź będzie tylko przed Eucharystią. Jednakże jeśli ktoś się spóźni – zawsze może po Mszy Świętej poprosić o spowiedź. Kancelaria parafialna jest czynna tylko wieczorami od 17.00 do 17.50, a w soboty jest czynna rano –  od 8.30 do 9.30. Przypominamy, że intencje na zamówione Msze Święte można też podać księdzu codziennie w zakrystii.