Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XVI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 lipca 2023 r.

Dziękujemy ks. Piotrowi z par. bł. Ignacego Kłopotowskiego w Otwocku za wygłoszone Słowo Boże i pomoc duszpasterską, a wszystkim parafianom za ofiary złożone na potrzeby budowy kościoła. Rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy Św. jest możliwość pobłogosławienia pojazdów na parkingu parafialnym (może to być auto, rower, a nawet hulajnoga). Zachęcamy jednocześnie do wsparcia akcji MIVA Polska, która służy pomocy misjonarzom w zakupie środków transportu – 1 grosz za 1 przejechany kilometr. Szczegóły na plakacie.

Dziś w ramach naszego cyklu letnich koncertów na dziedzińcu przy kaplicy o 19.00 posłuchamy polsko-ukraińskiego zespołu wokalno-instrumentalnego „Dwa Kolory” w programie “Folklor pogranicza”.

Za tydzień, w ostatnim wydarzeniu naszego cyklu letnich koncertów na dziedzińcu przy kaplicy o 19.00 usłyszymy coś nowego dla nas. Będzie to utwór „W DRODZE Z DAMASZKU”, poemat Jerzego Binkowskiego w interpretacji autora, z muzyką J.S.Bacha, F. Busoniego, Chaconne d-moll w wykonaniu pianistki Marii Skurjat – Silva.

We wtorek święto Św. Jakuba Ap., a środę wspominamy Św. Joachima i Annę, ogarniamy tego dnia modlitwą wszystkie babcie i dziadków.

W ciągu wakacji w dzień powszedni może się zdarzyć, że spowiedź będzie tylko przed Eucharystią. Jednak jeśli ktoś się spóźni – zawsze może po Mszy Świętej poprosić o spowiedź. Kancelaria parafialna jest czynna tylko wieczorami od 17.00 do 17.50, a w soboty jest czynna rano –  od 8.30 do 9.30. Przypominamy, że intencje na zamówione Msze Święte można też podać księdzu codziennie w zakrystii.

Zachęcamy do zapisywania się na adorację Najświętszego Sakramentu na listę wyłożoną na postumencie w kaplicy. Pomieszczenie jest klimatyzowane, przez co w letnie dni modlitwa może być ukojeniem nie tylko duszy, ale i umęczonego upałem ciała.

Polecamy prasę katolicką oraz naszą gazetkę Verbum.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.