Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXVII Niedziela Zwykła

30 lipca 2023r.

  1. Dziś, w ostatnim wydarzeniu naszego cyklu letnich koncertów na dziedzińcu przy kaplicy o godz. 19.00 usłyszymy coś nowego. Będzie to utwór W DRODZE Z DAMASZKU, poemat Jerzego Binkowskiego w interpretacji autora, z muzyką J. S. Bacha, F. Busoniego, Chaconne d-moll w wykonaniu pianistki Marii Skurjat-Silvy.
  2. We wtorek obchodzimy 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
  3. Rozpoczynamy sierpień. Miesiąc ten jest od wielu lat miesiącem trzeźwości. Kościół zachęca, aby nie kupować i nie pić alkoholu.
  4. W środę – 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny zwany odpustem “Porcjunkuli”. Aby uzyskać ten odpust trzeba nawiedzić przynajmniej kościół parafialny i tam pobożnie odmówić – Ojcze nasz i Wierzę w Boga w intencji Ojca Świętego. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  5. W I czwartek m-ca, 3 sierpnia, po Mszy Świętej o godz. 18.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  6. I piątek m-ca, 4 sierpnia, Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź św. od godz. 17.30. Po Mszy Świętej o 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Tego dnia o godz. 19.00 – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w sierpniu. Od godz. 9.00 księża udadzą się do chorych.
  7. Pierwsza sobota miesiąca, 5 sierpnia. Msza Święta o 7.00. Zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie z różańcem i medytacją w kościele po Eucharystii. Zaś Wojownicy Maryi zapraszają na różaniec odmawiany w drodze – ulicami naszego miasta, w ramach I Soboty Miesiąca. Ruszamy spod naszego kościoła ok. godz. 7.30.
  8. W przyszłą niedzielę – Przemienienie Pańskie, święto. Msze Święte jak w każdą niedzielę wakacyjną.