Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
VIII Niedziela Zwykła

 1. Ks. bp. Romuald zwrócił się do nas z apelem, by modlić się o pokój. Dlatego zapraszamy na codzienny różaniec w intencji pokoju po mszy wieczornej. Papież Franciszek prosi: „Chciałbym zwrócić się do wszystkich, do ludzi wierzących i niewierzących. Jezus nauczał, że diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą. Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny”. Zachęcamy więc do ofiarowania swoich wyrzeczeń wielkopostnych za pokój na Ukrainie.
 2. Zarówno dziś, jak i w Środę Popielcową przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na pomoc Ukraińcom.
 3. Dziś po Mszy Świętej na 16.00 zacznie się spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 B i C ze szkoły numer 7 przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
 4. Zapraszamy na cotygodniową katechezę dla dorosłych w każdy wtorek wieczorem. Wieczór o Eucharystii tym razem zacznie się o godz. 18.00 – Mszą Świętą, a potem będzie konferencja o Eucharystii i modlitwie adoracyjnej. 
 5. W poniedziałek, 28 lutego rozpocznie się druga edycja kursu przygotowującego dorosłych do czytania Słowa Bożego na Eucharystii – w sytuacjach, gdy nie ma na niej lektorów zwyczajnych. Zachęcamy, by w zakrystii zapisać się na ten kurs. 
 6. W środę 2. marca – Środa Popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 700, 900, 1630, 1800 i 1930. W tym dniu obowiązuje post ścisły i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 7. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci o godzinie 1630, dla dorosłych o godzinie 1715, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1845. Osoby odpowiedzialne za wspólnoty parafialne niech zgłoszą się do ks. proboszcza, by wziąć odpowiedzialność za modlitwę Drogi Krzyżowej dla dorosłych w poszczególne piątki Wielkiego Postu.
 8. Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 1715. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.
 9. Szukamy osoby, która zechciałaby poprowadzić scholę przygotowującą śpiewy na Triduum Paschalne.
 10. 3. marca – pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. 
 11. 4. marca – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730, 1700 i 1800. Spowiedź Święta od godziny 16.30. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Księża udadzą się do chorych od godziny 9.00. O godzinie 19.00 w sali domu parafialnego – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone na święta Wielkanocne. Przypominamy, że zgodnie z katolicką tradycją – raczej nie ma chrztów w Wielkim Poście.
 12. 5.03. – pierwsza sobota miesiąca. Na różaniec fatimski zapraszamy o godz. 8.00. 
 13. Bardzo prosimy o oddanie do zakrystii wypełnionych ankiet synodalnych. Jest jeszcze przedłużony termin złożenia tych ankiet, ale za tydzień już on się kończy. Jeśli ktoś jeszcze nie odebrał ankiety, może to zrobić w zakrystii.
 14. Zespół charytatywny „Albert” wraz z Caritas diecezjalnym prowadzi zbiórkę darów dla uchodźców w garażu domu parafialnego w dni powszednie od godz. 17:00 do     do godz. 18:00. Prowadzimy zbiórka darów rzeczowych, takich jak koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki oraz ubrania, a także kosmetyki – mydła, płyny do kąpieli czy pasty do zębów. „Caritas” diecezjalna twierdzi, że możemy przyjąć tylko rzeczy nowe, ze względu na wymagania sanitarne.
 15. Być może będzie potrzebna pomoc w transporcie darów własnymi pojazdami. Można także zgłaszać transportowe pojazdy do takiej pomocy.
 16. Być może potrzebne będą też ekipy, które własnym kosztem posprzątają i przygotują w najbliższych dniach mieszkania dla uchodźców na terenie Legionowa. Tez można zgłaszać chęć do takiej pracy.