Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Tydzień temu i w Środę Popielcową przed kościołem zebraliśmy do puszek ofiary na pomoc Ukraińcom. wyszło tego w sumie około 20 tysięcy złotych. Dziękujemy. Jesteście Mołodcy mówią Ukraińcy.
 2. Zapraszamy na codzienny różaniec w intencji pokoju po mszy wieczornej.
 3. Tylko do jutra można dopisać się na kurs przygotowującego dorosłych do czytania Słowa Bożego na Eucharystii – w sytuacjach, gdy nie ma na niej lektorów zwyczajnych. Jutro w poniedziałek po mszy wieczornej, drugie zajęcia tego kursu. 
 4. Zapraszamy na cotygodniową katechezę dla dorosłych w każdy wtorek wieczorem. Wieczór o Eucharystii tym razem zacznie się o godz. 18.00 – Mszą Świętą, a potem będzie konferencja o Eucharystii i modlitwie adoracyjnej. 
 5. 9 dnia każdego miesiąca o godz.17.00 w kaplicy Adoracji będzie Koronka do 7 radości MB prowadzona przez Franciszkański Zakon Świeckich. Tak będzie też i w najbliższą niedzielę. Zapraszamy.
 6. Za tydzień w niedzielę – Msza Święta o godz. 16.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych, ale UWAGA modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie chorych będzie PRZED EUCHARYSTIĄ – O GODZ. 15.00. 
 7. Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci o godzinie 1630, dla dorosłych o godzinie 1715, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1845
 8. Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 1715. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.
 9. Szukamy osoby, która zechciałaby poprowadzić scholę przygotowującą śpiewy na Triduum Paschalne.
 10. 19 marca będzie parafialna pielgrzymka do Kałkowa – Godowa na Misterium Meki Pańskiej. szczegóły – na tablicy ogłoszeń.
 11. Zespół charytatywny „Albert” wraz z Caritas diecezjalnym prowadzi zbiórkę darów dla uchodźców w garażu domu parafialnego w dni powszednie od godz. 17:00 do     do godz. 18:00. Prowadzimy zbiórka darów rzeczowych, takich jak koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki oraz ubrania, a także kosmetyki – mydła, płyny do kąpieli czy pasty do zębów. „Caritas” diecezjalna twierdzi, że możemy przyjąć tylko rzeczy nowe, ze względu na wymagania sanitarne.

Ogłoszenie z Urzędu Miasta Legionowo:

„W związku agresją Rosji na Ukrainę, miasto Legionowo podjęło działania mające na celu przygotowanie się na ewentualne przyjęcie obywateli Ukrainy. 

Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w te przygotowania.

W celu wyrażenia chęci zaangażowania się w tę akcję prosimy o kontakt z urzędem pod numerami telefonów: 22 766 40 78 (w godz. pracy ratusza), 518 970 430 (po godzinie 16:00 i w weekendy) lub e-mail: kultura@um.legionowo.pl 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 4105-120 Legionowo

www.legionowo.pl