VII Niedziela Wielkanocna czyli Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziękujemy za wyjątkową hojność. Tydzień temu na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarchominie zebraliśmy prawie 6 000 zł.
  2. Dziękujemy ofiarodawcom, rodzicom dzieci I Komunijnych i pracującym w kościele i wokół kościoła za piękne kwiaty i porządek.
  3. Dziś, tylko do godz. 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu
  4. oraz, by przyjąć Komunię Świętą o godz. 14.30. Nie będzie Komunii o 15.30, gdyż o 15.00 będzie w kościele spotkanie formacyjne dla rodziców z dziećmi z klasy 3 D, E i F SP7.
  5. Za tydzień o tej samej porze czyli o 15.00 w kościele będzie spotkanie dla dzieci, które chcą dołączyć do ministrantów, bielanek i scholii. Zapraszamy do kościoła dzieci z rodzicami w następną niedzielę o 15.00.
  6. W środę, 19. maja Koło Charytatywne „Albert” będzie rozdawało żywność w ich pomieszczeniu w garażu przy bramie szkoły Jana Pawła II. Przekażcie potrzebującym – także tym, którzy żebrzą, a po jedzenie prawie nigdy nie przychodzą.
  7. W sobotę, 22. maja – Uroczystość I Komunii Świętej będą przeżywały dzieci z kl. 3 C i D ze SP 7. Ogarniajmy naszą modlitwą te dzieci i ich rodziny.
  8. Trwa nowenna do Ducha Świętego, a w następną niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Oprócz tradycyjnej formy nowenny, która będzie związana z nabożeństwem majowym, Ruch Światło-Życie zaprasza na nieco dłuższą modlitwę z krótką adoracją Najświętszego Sakramentu – codziennie od 14. maja po Mszy wieczornej.
  9. W piątek wieczorem 21. maja z powodu spowiedzi dzieci I Komunijnych kancelaria będzie nieczynna.
  10. W sobotę maja zapraszamy na Mszę Św. z Wigilii Zesłania Ducha Św. (z dłuższą Liturgią Słowa). Po Mszy Św. zapraszamy na modlitewne czuwanie z Modlitwą Uwielbienia do ok. 21.00.
  11. Grupa parafialna, która chciałaby przy pomocy księdza przygotować ołtarz na Boże Ciało, które będzie 3. czerwca niech zgłosi się do księdza proboszcza.
  12. Akcja Katolicka zaprasza na pieszą pielgrzymkę do Choszczówki do domu Czcigodnego Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 5. czerwca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  13. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy z czuwaniem nocnym przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Termin – 12-13 czerwca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  14. Prezydent Miasta Legionowo przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny i zachęca mieszkańców do udziału w nim. Można to zrobić przez Internet lub w punkcie spisowym w urzędzie miasta. Szczegóły w gazetce parafialnej.
  15. Zachęcamy do lektury czasopism oraz naszej gazetki