Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś, podczas Mszy Świętej o godzinie 1000, druga grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 przystąpi(ła) do I Komunii Świętej, a podczas Mszy Świętej o godzinie 1245 do I Komunii Świętej przystąpią(li) uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Dzieci, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców polecamy modlitwie całej rodzinie parafialnej.
  2. Z racji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, każdy wierzący może uzyskać odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu:
    – trzeba być w stanie łaski uświęcającej;
    – przystąpić do Komunii Świętej;
    – nie mieć przywiązania do żadnego grzechu;
    – pomodlić się w intencjach Ojca Świętego;
    – uczestniczyć w modlitwie słowami hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
  3. Dziś kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.
  4. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. W naszym kościele Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 800, 1630 i 1800.
  5. W czwartek – 24. maja święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800.
  6. Msza Święta w języku ukraińskim odprawiana jest w dolnym kościele, przy parafii Świętego Jana Kantego w Legionowie, w każdą niedzielę o godzinie 900.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.