Ogłoszenia parafialne

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziś, podczas Mszy Świętej o godzinie 1000 uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej nr 1 przystąpią(li) do I Komunii Świętej. Dzieci, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców polecamy modlitwie całej rodzinie parafialnej.
 2. Z okazji wczorajszego Dnia Matki, dzisiaj na godzinę 1900 zapraszamy do kościoła na montaż słowno-muzyczny poświęcony Matce Bożej i wszystkim matkom, w wykonaniu dziecięcej scholi parafialnej.
 3. W czwartek – 31. maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, święto patronalne naszej parafii. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 730, 900, 1015, 1130 i 1800. Po Mszy Świętej o godzinie 1130 wyruszy procesja Eucharystyczna i ul. Piłsudskiego przejdziemy do kościoła garnizonowego. Do udziału zapraszamy asystę, bielanki, ministrantów i wszystkich parafian.
 4. Procesje Eucharystyczne będą odprawiane przez całą Oktawę Bożego Ciała podczas nabożeństw o godzinie 1730.
 5. Od piątku, przez cały miesiąc czerwiec, o godzinie 1730 będą odprawiane nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  Będzie to pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730, 1700 i 1800. Spowiedź Święta od godziny 1630. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 2200. Księża odwiedzą chorych od godziny 900.
  Tego dnia, o godzinie 1900, w sali domu parafialnego, będzie konferencja do rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w czerwcu.
 6. W sobotę – 2. czerwca pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 800 do 1000.
 7. W tym dniu, w katedrze warszawsko-praskiej o godzinie 1000 nasz parafianin diakon Michał Sztreja z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego otrzyma Sakrament Święceń Kapłańskich. Mszę Świętą prymicyjną Ks. Michał odprawi w naszym kościele w niedzielę – 3. czerwca o godzinie 1245. Polecamy diakona Michała modlitwie całej wspólnocie parafialnej.
 8. W następną niedzielę będzie zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 9. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym organizuje wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Modlitewne Spotkanie Apostolstwa, połączone z modlitwami za zmarłych. Wyjazd w sobotę – 9. czerwca, powrót w niedzielę. Szczegółowe informacje są umieszczone na tablicy ogłoszeń.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.