Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Dziś przypada 1053. rocznica Chrztu Polski.
  2. Treścią Wielkiego Tygodnia, który dziś rozpoczynamy jest wspominanie męki Chrystusa poczynając od Jego wjazdu do Jerozolimy. Dziś, podczas każdej Mszy Świętej, poświęcenie palm. Zachęcamy do nabywania palm przygotowanych przez Koło Charytatywne Świętego Brata Alberta, które sprzedaje także paschaliki Caritasu. Zebrane fundusze przeznaczone są na pomoc biednym.
  3. Przed ołtarzem wystawiony jest kosz, do którego składamy skarbonki Caritasu z Jałmużną Wielkopostną.
  4. Bracia z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” przed kościołem zbierają ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.
  5. W poniedziałek – 15. kwietnia o godzinie 1900 zapraszamy rodziców dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 7, które w tym roku przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w naszej parafii na spotkanie formacyjne. Spotkanie odbędzie się w kościele.
  6. W środę – 17. kwietnia o godzinie 1830, w sali domu parafialnego odbędzie się zbiórka bielanek, a po niej próba sypania kwiatków przed Mszą Świętą rezurekcyjną.
  7. Liturgia Triduum Paschalnego będzie sprawowana w następującym porządku:
    Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 1800;
    Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 1800;
    Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 2000;
    na tę liturgię przynosimy świece;
    W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 600; w tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 730.
    W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godzinie 800 zapraszamy do udziału w Liturgii Godzin.
  8. Ścisły post paschalny obowiązuje w Wielki Piątek i jest przedłużony na dzień Wielkiej Soboty, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
  9. Ofiary składane na tacę w Wielki Piątek będą przeznaczone na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  10. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godziny 800 do 1700.
  11. Spowiedź Święta w Wielkim Tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę od godziny 700 do 800 i od godziny 1700 do 1900. W czasie Liturgii Triduum Paschalnego spowiedzi nie będzie.
  12. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do środy włącznie.
    W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. W kiosku pod chórem są również do nabycia ładne karty świąteczne.