Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś podczas Mszy Świętych o godzinie 1000 i 1245 uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. W następną niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 1000 uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 przystąpią do I Komunii Świętej, a podczas Mszy Świętej o godzinie 1245 rocznicę I Komunii Świętej będą obchodzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1. Podobne uroczystości będą we wszystkie niedziele maja. Dzieci, ich rodziców i nauczycieli polecamy modlitwie nas wszystkich.
 2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna będzie podczas nabożeństwa majowego. Zapraszamy asystę kościelną, ministrantów i bielanki. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie o godzinie 1730.
 3. W środę – 8. maja uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800.
 4. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
 5. Prezydent Miasta Legionowo zaprasza mieszkańców Legionowa do skorzystania z bezpłatnej oferty programów zdrowotnych:
  – przesiewowe badania dzieci w zakresie integracji sensorycznej (SI);
  – rehabilitacja niemowląt – wczesna diagnostyka i ćwiczenia rehabilitacyjne;
  – szczepienia ochronne przeciwko grypie;
  – konsultacje rehabilitacyjne dla pań po przebytych nowotworach piersi;
  – program prorodzinny przygotowujący przyszłych rodziców na przyjęcie dziecka;
  – zdrowy senior – opieka geriatryczna dla mieszkańców w wieku 70+;
  w ramach Miejskiego Programu Promocji Zdrowia.
  Wszelkie informacje dostępne na plakatach w gablocie parafialnej.
 6. We wtorek – 14. maja o godzinie 1700 w kościele Świętego Ducha w Legionowie przy ul. Ks. Józefa Schabowskiego 2 odbędzie się koncert p.t. „Arcydzieła europejskiej muzyki cerkiewnej”. Jest to koncert towarzyszący 38. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka”. W koncercie wystąpi laureat zeszłorocznej edycji tego prestiżowego konkursu – Państwowy Chór Naddniestrzański z Taryspola w Mołdawii. Na koncert zapraszają: Prezydent Miasta Legionowo – Roman Smogorzewski, Proboszcz parafii Świętego Jana Kantego – ksiądz Lucjan Szcześniak oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie – Zenon Durka.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.