Ogłoszenia parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś można uzyskać odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu:
  – stan łaski uświęcającej;
  – przyjęcie Komunii Świętej;
  – brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
  – modlitwa w tych intencjach, w których modli się Ojciec Święty;
  – odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wobec Najświętszego Sakramentu;
  W naszym kościele wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 1500. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 3. 23. kwietnia była Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego Uroczystość Świętego Wojciecha – głównego patrona Polski będzie obchodzona w tym roku 30. kwietnia. W naszym kościele Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 i 1800.
 4. W poniedziałek – 29. kwietnia zapraszamy na próbę liturgiczną dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7, z klas A, B, C, D i ich rodziców przygotowujących się do Rocznicy I Komunii Świętej. Próba będzie o godzinie 1900 w kościele.
 5. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7, z klas E, F, G, H i ich rodziców przygotowujących się do Rocznicy I Komunii Świętej zapraszamy na próbę liturgiczną we wtorek – 30. kwietnia. Próba będzie także w kościele o godzinie 1900.
 6. W środę rozpoczyna się maj. Nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane codziennie o godzinie 1730. Do udziału w nabożeństwach i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 7. W czwartek – 2. maja pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 8. W piątek – 3. maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 730, 900, 1015, 1130 i 1800. Z racji uroczystości tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.
  Tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 2200. Spowiedź Święta od godziny 1630.
 9. W sobotę – 4. maja pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 800 do 1000.
 10. W następną niedzielę – 5. maja, podczas Mszy Świętych o godzinie 1000 i 1245, będzie uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7. Polecamy dzieci, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców modlitwie całej rodzinie parafialnej.
  Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i Rocznice będą obchodzone w niedziele 12. i 19. maja.
  Wiernych, którzy w niedzielę uczestniczą we Mszy Świętej o tych godzinach prosimy, by w wymienione niedziele przyszli na inną godzinę.
 11. Młodzież ze Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rozprowadza własnoręcznie przygotowane ciasta. Dochód ze sprzedaży przeznaczają na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.