28. Niedziela zwykła

1. Na renowację i utrzymanie bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie uzbieraliśmy tydzień temu 1287 zł.
  2. Na prośbę delegacji parafian taca dzisiejsza i w każdą drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Prosimy o większe ofiary. Na początek – przeznaczymy te pieniądze na poduszki na ławki. Można na pierwszej ławce z lewej strony kościoła wypróbować już taką poduszkę. Jedna z grup parafialnych ufundowała 12 takich poduszek. Prosimy też, by się nie dziwić że wiele osób nie daje ofiary na tacę: ze wspólnotami parafialnymi umówiliśmy się, że w październiku grupy naszej parafii dają ofiary zamiast w niedzielę – na swoich spotkaniach. W ten sposób uzbieramy pieniądze na krzesła do salek parafialnych.
  3. Dziś po mszy o 1600 będzie pierwsze organizacyjne spotkanie nowej grupy do bierzmowania. Zapraszamy kandydatów z rodzicami. A we wtorek 13. października po mszy wieczornej – spotkanie starszej grupy kandydatów do bierzmowania. (2 rok przygotowań)
  4. „Totus tuus” – pod tym hasłem obchodzimy w Polsce XX Dzień Papieski. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na stypendia przyznawane przez fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży. Z tej okazji także – dziś o godzinie 1845 w naszym kościele odbędzie się koncert poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II w wykonaniu uczniów Szkoły im. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy!
  5. A za tydzień zapraszamy do refleksji na temat „Kim dla nas obecnie/ współcześnie jest św. Jan Paweł II?”. Wykład na ten temat poprowadzi profesor UKSW pan Sławomir Sowiński w niedzielę 18 października po Mszy Świętej na godz. 1800. Zaprasza Akcja Katolicka.
  6. Za tydzień zapraszamy rodziców dzieci z klas trzecich ze szkoły podstawowej nr 7, które mają przygotować się do I Komunii Świętej w przyszłym roku w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 18 października po Mszy Świętej o godzinie 1600 w kościele.
  7. Zbiórka lektorów będzie za tydzień, w niedzielę o 1900.
  8. Przez cały miesiąc październik o godzinie 1730 i 2000 są odprawiane nabożeństwa różańcowe.
  9. Księża przyjmują intencje na Nabożeństwa za zmarłych i Msze Święte zbiorowe, które będą odprawiane: 1. listopada o godz. 1730 oraz 2. listopada o godzinie 800 i 1730 , a także na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytelnie wypisujemy na przygotowanych kartkach i oddajemy księdzu.
  10. Prezydent Miasta Legionowa zaprasza do udziału w wydarzeniu „Zbiórka elektrośmieci”. Akcja trwa do 31 grudnia. Wszelkie informacje znajdują się na plakacie umieszczonym w gablocie.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.