27. Niedziela zwykła

1. Przez cały miesiąc październik o godzinie 1730 są odprawiane nabożeństwa różańcowe. Codziennie też jest drugie nabożeństwo październikowe w naszym kościele – o godz. 2000 – „Różaniec dla zapracowanych” – zamiast wieczornego oglądania telewizji czy Internetu. Zapraszamy do odpoczynku codziennie o 2000 przed Najświętszym Sakramentem.
  2. Ks. Paweł Rossa z parafianami bardzo serdecznie nas wszystkich pozdrawia i dziękuje za ofiarność. W zeszłą niedzielę wsparliśmy katolików z Ukrainy rekordową ilością środków finansowych w ilości aż 13 059zł i 5 Euro. Dziękujemy za tę nadzwyczajną ofiarność.
  3. Dziś po Mszach Świętych będzie prowadzona zbiórka do puszek na renowację i utrzymanie bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Ponieważ przez koronawirusa nie było takiej zbiórki tradycyjnie w Wielki Piątek – została ona ogłoszona na jesieni.
  4. Na prośbę delegacji parafian taca w przyszłą niedzielę i w każdą drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Prosimy o większe ofiary. Na początek – przeznaczymy te pieniądze na poduszki na ławki. W przyszłą niedzielę będzie można na pierwszej ławce wypróbować taką poduszkę. Jedna z grup parafialnych już ufundowała 14 takich poduszek. Prosimy też, by się nie dziwić że wiele osób nie daje ofiary na tacę. Ze wspólnotami parafialnymi umówiliśmy się, że w październiku grupy dają ofiary zamiast w niedzielę – na swoich spotkaniach. W ten sposób uzbieramy pieniądze na krzesła do salek parafialnych.
  5. Dziś, w sali domu parafialnego, o godzinie 1700, rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  6. Dziś w parafii MB Fatimskiej w Legionowie będą organizowane rekolekcje, które będzie głosił o. Antonello Cadeddu. Rozpoczęcie o godz. 1400, zakończenie ok. godz. 2100. Msza Św. o godz. 1800. Wstęp wolny!
  7. Pierwsze spotkanie kursu Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy – we czwartek, 8 października. Będzie to 9-tygodniowy kurs odnowy osobistej wiary dla wszystkich – przede wszystkim dla dorosłych – prowadzony przez członków wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, z katechezami ks. proboszcza i propozycją osobistej pracy – medytacji nad Pismem Świętym w ciągu tygodnia. Spotkania będą we czwartki o godz. 1900 w kościele. Więcej informacji – w gazetce parafialnej „Verbum”
  8. Prosimy odpowiedzialnych za grupy parafialne zgłosić do środy, do ks. proboszcza osoby, które mogą czytać czytania na Mszy Świętej. Zapraszamy takich parafian na szkolenie przygotowujące do tej funkcji w liturgii. Początkiem tego kursu będą rekolekcje ewangelizacyjne od 8 października.
  9. Z okazji Dnia Papieskiego, w następną niedzielę, 11 października, po Mszy Świętej o godzinie 1800, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przedstawią koncert poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II. Zapraszamy!
  10. Fundacja Pasja Życia zaprasza na występ Stowarzyszenia Zespół Pieśni i Tańca “Komes” pt. JESIENNE SPOTKANIA Z FOLKLOREM, który odbędzie w sobotę, 10 października o godz. 1800 w Sali Widowiskowej Urzędu Miasta w Legionowie. WSTĘP WOLNY!
  11. W następną niedzielę po mszy o 1600 będzie pierwsze organizacyjne spotkanie nowej grupy do bierzmowania. Zapraszamy kandydatów z rodzicami.
  12. Księża przyjmują intencje na Nabożeństwa za zmarłych i Msze Święte zbiorowe, które będą odprawiane: 1. listopada o godz. 1730 oraz 2. listopada o godzinie 800 i 1730, a także na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytelnie wypisujemy na przygotowanych kartkach i oddajemy księdzu.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.