26. Niedziela zwykła

1. Tylko do dziś można złożyć formularz zgłoszeniowy do nowej grupy kandydatów do bierzmowania, na pierwszy rok przygotowania (klasy VIII SP i starsi).
  2. Dziękujemy ks. Pawłowi Rossa, za wygłoszone Słowo. Zachęcamy, by po Eucharystii, przed kościołem hojnie wesprzeć naszych braci na Wschodzie.
  3. Zebranie informacyjne dla rodziców dziewczynek, które chcą być bielankami oraz rodziców scholanek i ministrantów młodszych odbędzie się dziś po Mszy Świętej o godz. 1130 przy kancelarii.
  4. Od 1 października w kancelarii parafialnej będziemy rezerwowali terminy Mszy Świętych na rok 2021.
  5. We czwartek – 1. października pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Od tego dnia przez cały miesiąc październik o godzinie 1730 będą odprawiane nabożeństwa różańcowe. Przez cały miesiąc będzie też drugie nabożeństwo październikowe w naszym kościele – o godz. 2000 – „Różaniec dla zapracowanych” – zamiast wieczornego oglądania telewizji czy Internetu. Zapraszamy do „odpoczynku” codziennie o 2000 przed Najświętszym Sakramentem.
  6. W piątek – 2. października pierwszy piątek miesiąca. Msza Święta dla dzieci o godzinie 1700. Spowiedź Święta od godziny 1630. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 2100.
  7. Tego samego dnia o godzinie 1900 w sali domu parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu.
  8. W sobotę – 3 października pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 800 do 1000. Na 800 zapraszamy członków wszystkich KŻR – będzie to comiesięczne spotkanie formacyjne tej grupy parafialnej.
  9. W niedzielę – 4 października rocznicę swojej I Komunii Św. przeżywać będą dzieci ze szkoły nr.7 i ze szkoły nr.1, które w 2019 roku przyjęły pierwszy raz Ciało Pańskie, czyli te, które teraz są w 5 klasie. Próba dla nich – w środę 30 września o godz. 1900, a spowiedź – w I piątek, 2 października od 1630. Tego samego dnia podczas Mszy św o g. 1600, dzieci z kl III Sz. Podst Nr 1 i J. P. II otrzymają różańce jako pamiątkę I Kom. Św.
  10. W następna niedzielę – 4 października w parafii MB Fatimskiej w Legionowie będą organizowane rekolekcje, które będzie głosił o. Antonello Cadeddu. Rozpoczęcie o godz. 1400, zakończenie ok. godz. 2100. Msza Św. o godz. 1800. Wstęp wolny!
  11. Zapraszamy chętnych na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Będzie to 9-tygodniowy kurs dla wszystkich – przede wszystkim dla dorosłych – prowadzony przez członków wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, z katechezami ks. proboszcza i propozycją osobistej pracy – medytacji nad Pismem Świętym w ciągu tygodnia. Spotkania będą we czwartki o godz. 1900 w kościele. Pierwsze spotkanie tego kursu – 8 października.
  12. Osoby chcące czytać czytania na Mszy Świętej zapraszamy na kurs przygotowujący do tej funkcji w liturgii w naszej parafii. Członków grup parafialnych prosimy o zgłoszenie się do swoich odpowiedzialnych, a wszystkich innych o zgłoszenie się do księży. Początkiem tego kursu będą rekolekcje ewangelizacyjne od 8 października.
  13. Ogłoszenie MOK w Legionowie: „Ośrodek serdecznie zaprasza na koncert pt.: „Perły baroku” w wykonaniu Legionowskiej Orkiestry Barokowej pod dyr. Michała Junga. Koncert odbędzie się w dniu 4 października o godz. 1800 w Sali widowiskowej Ratusza Miejskiego w Legionowie – wstęp wolny.”
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.