25. Niedziela zwykła

1. Dziś o godz. 1900 będzie zebranie Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus”. Zapraszamy parafian do dołączenia się do tej męskiej grupy parafialnej.
  2. Dziś także, zapraszamy rodziców dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podst. nr 7, które mają przygotować się do I Komunii Świętej w przyszłym roku w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się 20 września po Mszy Świętej o godzinie 1600 w kościele. Ogłosimy terminy Pierwszej Komunii Świętej na przyszły rok.
  3. Jutro, w poniedziałek 21 września, zapraszamy rodziców dzieci z klas III ze Szk. Podst. nr 1, które mają przygotować się do I Komunii Św. w przyszłym roku w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się po Mszy Św. wieczornej, czyli o godz. 1900 w kościele. Na spotkaniu m.in. będzie ogłoszony termin I Komunii Świętej w przyszłym roku.
  4. Rozpoczynamy zapisy do nowej grupy kandydatów do bierzmowania, na pierwszy rok przygotowania (klasy VIII SP i starsi). Formularze zgłoszeniowe można odebrać w zakrystii i kancelarii. Ostateczny termin zgłoszeń – niedziela 27.09.
  5. Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej zaprasza na Mszę Świętą w intencji poległych Powstańców. Eucharystia z udziałem kombatantów, harcerzy i pocztów sztandarowych odbędzie się w przyszłą niedzielę 27. września o godzinie 1015.
  6. W następną niedzielę będziemy gościć ks. Pawła Rossę, który pracuje na Ukrainie, w Gwardijskiem – w parafii, w której przez 10 lat służył wcześniej ksiądz proboszcz. Ks. Paweł będzie głosił Słowo Boże na wszystkich Mszach Świętych, w po Eucharystii, przed kościołem będzie zbierał ofiary na rzecz ukraińskich katolików. Zachęcamy do przygotowania się by hojnie wesprzeć naszych braci na Wschodzie.
  7. Zebranie informacyjne dla rodziców dziewczynek, które chcą być bielankami oraz rodziców scholanek i ministrantów młodszych odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz.1130 przy kancelarii.
  8. Od 1 października w kancelarii parafialnej będziemy rezerwowali terminy Mszy Świętych na rok 2021.
  9. W dniu 4 października br. w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie (ul. Orląt Lwowskich 8) będą organizowane rekolekcje, które będzie głosił o. Antonello Cadeddu. Rozpoczęcie o godz. 1400, zakończenie ok. godz. 2100. Msza Św. o godz. 1800. Wstęp wolny!
  10. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Będzie to 9-tygodniowy kurs – przede wszystkim dla dorosłych – z katechezami ks. proboszcza i propozycją osobistej pracy – medytacji nad Pismem Świętym w ciągu tygodnia. Spotkania będą we czwartki o godz. 1900 w kościele. Pierwsze spotkanie tego kursu – 8 października.
  11. Osoby chcące czytać czytania na Mszy Świętej zapraszamy na kurs przygotowujący do tej funkcji w liturgii w naszej parafii. Członków grup parafialnych prosimy o zgłoszenie się do swoich odpowiedzialnych, a wszystkich innych o zgłoszenie się do księży. Początkiem tego kursu będą rekolekcje ewangelizacyjne od 8 października.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Wszystkie ogłoszenia parafialne znajdują się w naszej gazetce parafialnej „Verbum Caro Factum Est”, którą można wziąć ze stolika z tyłu kościoła.